Články - 03.08.2020 13:55

Dúbravka na čele ďalšej štatistiky. Predviedol najviac zákrokov v sezóne

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka patrí k stabilným členom základnej jedenástky anglického Newcastlu United. Svojimi výkonmi si takmer hneď po prestupe z pražskej Sparty vybojoval pozíciu jednotky, čo potvrdzuje aj skvelými výkonmi. Tie podával aj v sezóne 2019/20, kedy si na svoje konto pripísal najviac zákrokov spomedzi všetkých brankárov Premier League.

Dúbravka odchytal v predchádzajúcom ročníku všetkých 38 ligových duelov a napodobnil tak svoj výkon z ročníka 2018/19. Na základe toho čelil veľkému množstvu streleckých pokusov. To si všimli aj v Premier League, keď po sezóne vydali na svojich sociálnych sieťach grafiku so štatistikou jednotlivých brankárov a ich úspešných zákrokov. V nej dominuje práve bývalý žilinský brankár, ktorý si pripísal 140 zásahov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Busy at the back ?

Príspevok, ktorý zdieľa Premier League (@premierleague),

Aktuálne 31-ročný gólman pôsobil v Newcastli tretiu sezónu. Na Britské ostrovy sa sťahoval v sezóne 2017/18, kedy prestúpil z pražskej Sparty. V minulosti pôsobil aj v Liberci, Žiline či dánskom Esbjergu. Dúbravka tiež patrí k stabilným členom slovenskej reprezentácie, kde pôsobí ako brankárska jednotka.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora