Články - 05.08.2020 14:09

Príbeh epického gólu Fulhamu: brankár si oň koledoval

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalisti anglického Fulhamu v dramatickom finále baráže o postup do Premier League zdolali Brentford 2:1 po predĺžení a vrátili sa medzi dvadsať najlepších mužstiev v krajine, kam patrili naposledy v sezóne 2018/19. Mužom zápasu bol krajný obranca Joe Bryan, ktorý zaznamenal oba góly svojho tímu, pričom prvý padol z ďalekonosného priameho kopu. Tým poriadne prekvapil brankára Davida Rayu, ktorému sa po stretnutí zrejme zaspávalo veľmi ťažko.

Britské médiá sa na tento moment zamerali a zistili, že nešlo o dlho plánované zakončenie, no vyplynulo z opakovaného chybného postavenia gólmana. K realizácii štandardky sa postavil hráč, ktorý za celý dovtedajší priebeh sezóny skóroval jediný raz. Aj to dokazuje fakt, že pôvodným zámerom bolo hľadať v šestnástke hlavičkára. Tesne pred kopnutím však Bryan prehodil zopár slov so svojím koučom a potom rozvlnil sieť. "Tréner Scott Parker mi povedal, aby som to zatočil k bližšej žrdi, pretože brankár vychádza až smiešne ďaleko von z brány," opísal kľúčový moment duelu 26-ročný zadák.

Pri tejto príležitosti si spomenul aj na svojho otca, s ktorým ako malý chlapec zvykol hrávať futbal, vtedy ešte na poste brankára. Otec ho pritom často nachytával podobnými zakončeniami na bližšiu žrď vo chvíľach, keď bol nepozorný. "Bolo to plánované. Mali sme napozeraný pohyb Rayu pri štandardkách a pri svojom postavení je veľmi agresívny. Povedal som Bryanovi, aby sledoval jeho pohyb a pokúsil sa ho prekvapiť. Spravil to a vyšlo to," nadšene prvý gól opísal len 39-ročný kouč Scott Parker, ktorý svoju kariéru začínal pri mládeži Tottenhamu. Joe Bryan skóroval o dvanásť minút neskôr opäť a hoci Bretford v nadstavenom čase znížil, vyrovnať už nedokázal. Po bezgólovom riadnom hracom čase tak vnieslo trojgólové predĺženie radosť do tábora "chalupárov".