Články - 27.08.2020 22:19

Za šesť rokov nemá žiaden štart. Chystá sa na ôsme hosťovanie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Absolútnou raritou vo svete športu je pravdepodobne anglický brankár Jamal Blackman, ktorý je od júla 2014 až do dnes nepretržite kmeňovým hráčom jedného mužstva, no neodchytal zaň pritom ani jednu súťažnú minútu. Tým mužstvom je FC Chelsea, známa množstvom členov kádra na hosťovaniach po celej Európe, no po dvoch-troch sezónach zvyčajne takýto futbalista pochopí, že to nemá zmysel a nájde si pôsobisko, ktoré preňho má lepšie uplatnenie. To však nie je prípad tohto srdciara, londýnskeho rodáka, ktorý je odchovancom The Blues. Pokiaľ by sa na konci svojej cesty skutočne stal brankárskou jednotkou, bol by to námet hodný filmového spracovania. V čoskoro 27 rokoch je však tejto méte na míle vzdialený.

Zrejmé už je, že v sezóne 2020/21 má pred sebou ôsme hosťovanie, na ktoré ho londýnsky klub poslal. Keď bol pred šiestimi rokmi povýšený do prvého tímu, okamžite smeroval na rok do Middlesbrough. Následne si ho požičal švédsky Östersund, treťoligové Wycombe Wanderers, potom Sheffield United, Leeds United, holandské Vitesse, naposledy Bristol Rovers a najnovšie Rotherham United, ktorý sa po roku vrátil z tretej naspäť do druhej najvyššej súťaže. Do nej ho ešte v roku 2018 cez baráž prechytal Marek Rodák.

Čo sa týka Blackmana, každým ďalším rokom sa zdá menej pravdepodobné, že by sa mal do zostavy Franka Lamparda prepracovať. V sezóne 2013/14 pravidelne chytával za mládežnícky tím, priestor dostával aj v západolondýnskej rezerve a bol dokonca členom kádra reprezentačnej "dvadsaťjednotky". Pôsobením vo švédskej či tretej anglickej lige však o túto pozíciu prišiel. Jeho rovesníkmi totiž sú Jack Butland, Sam Johnstone či Ben Amos, ktorí boli vo svojich dvadsiatich rokoch vnímaní ako mimoriadne perspektívni gólmani. Blackmanovi tak v štatistikách naďalej svieti "len" 44 duelov za rezervný tím Chelsea.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora