Články - 05.09.2020 17:55

V Manchestri vedia, ako si uctiť klubovú legendu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Anglický futbalový klub Manchester City nie je na výslní príliš dlho. Napriek tomu ukazuje, že si vie uctiť hráčov, ktorí v klube pôsobia alebo pôsobili. Ideálnym príkladom je španielsky futbalista David Silva. Už pred koncom sezóny 2019/20 bolo jasné, že po ročníku z Anglicka odíde, no v City to vôbec nezobrali zle. Práve naopak, svojej klubovej legende pripravili skvelú rozlúčku.

Španielsky matador strávil na Britských ostrovoch viac ako desať rokov, keď v júli 2010 prestúpil do Manchestru City z Valencie. V drese šesťnásobného anglického majstra odohral vyše 400 zápasov, počas ktorých samozrejme zaznamenal desiatky gólov a asistencií. Práve presných gólových prihrávok sa týkala rozlúčka klubu so skúseným futbalistom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

65 assists at our home but which one did you enjoy most? Once a blue always a blue ? @pumafootball @mancity

Príspevok, ktorý zdieľa David Silva (@david21lva),

Silva totiž zaznamenal na domácom štadióne Etihad presne 65 asistencií v piatich rôznych súťažiach. Predstavitelia Manchestru City sa tak rozhodli umiestniť kopačky a doplnkové spomienkové fotografie priamo na miesta, odkiaľ španielsky špílmacher tieto prihrávky rozdal. Ide o krásne gesto, ktoré si samotný futbalista užil a ocenil ho. Po konci v Anglicku sa Silva vráti do Španielska. V budúcej sezóne bude obliekať dres Realu Sociedad.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora