Články - 09.09.2020 08:47

Po debute ženská spoločnosť. Zavrie to dvojici mladíkov dvere?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Pre mladého hráča je popri talente a odhodlaní nemenej dôležitou úlohou vedieť sa vysporiadať s náhlym vzrastom záujmu, popularity a aj zvýšenými príjmami, aby nerobil hlúpe a zbytočné prešľapy. Inak sa môže stať, že si hneď svoju reprezentačnú premiéru pokazí a jeho pozícia sa značne skomplikuje. Rozprávať by vedel Mason Greenwood s Philom Fodenom, ktorí boli vyradení zo zostavy anglickej reprezentácie medzi úvodnými dvomi kolami Ligy národov. Proti Islandu pritom obom tréner Southgate doprial reprezentačný debut, no proti Dánsku už v zostave nefigurovali. Dôvodom bolo zlé správanie.

Pár dní pred začiatkom Premier League si Briti veľmi dobre uvedomujú, aké následky by mohli mať pozitívne testy reprezentantov na koronavírus. Reprezentačný dvojzápas sa preto snažia absolvovať s minimalizovaným sociálnym kontaktom a v "bublinách". Osemnásťročný útočník a o dva roky starší stredopoliar však dostali nápad, že výhru 1:0 nad Islanďanmi oslávia v ženskej spoločnosti. Pri stretnutí s neznámymi ženami ich vyfotili novinári, prešľap sa rýchlo dostal ku kučovi a Foden s Greenwoodom tak do Kodane už neleteli.

Sklamanie z dvoch mimoriadne talentovaných futbalistov, pôsobiacich vo dvoch konkurenčných manchesterských kluboch, bolo citeľné aj na vyjadrení trénera Garetha Southgatea pre médiá: "Ráno som sa dozvedel, že dvaja chlapci porušili opatrenia voči ochoreniu COVID-19 a museli sme veľmi rýchlo prijať rozhodnutie. Oboch sme tak izolovali od zvyšku mužstva a neabsolvovali s nami ani tréning. Bolo to od nich mimoriadne naivné," Zároveň dodal, že Anglicko je v očiach väčšiny sveta "červenou krajinou" a plánovanie zápasov bolo preň mimoriadne náročné a komplikované. O to horšie je, že niektorí futbalisti nedokázali päť dní poslúchať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora