Články - 10.09.2020 08:51

Bellerín je funkcionárom. Kúpil najekologickejší klub sveta

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Pomerne raritným rozhodnutím sa prezentoval španielsky futbalista Héctor Bellerín. Pred sebou má ešte viac ako desať rokov aktívnej kariéry, no už teraz je investorom jedného z klubov. Nie však toho, ktorého farby háji. Pravý obranca Arsenalu sa stal čiastočným vlastníkom štvrtoligového Forest Green Rovers, ktorý je známejší pre svoje nefutbalové aktivity. S ohľadom na konečné minulosezónne umiestnenie, šlo až o 78. najlepší klub v krajine, no zároveň je to najekologickejší či "najzelenší" tím sveta.

Vo futbalovom prostredí je jedinou organizáciou, ktorá má neutrálnu uhlíkovú stopu, na štadióne sa využíva výlučne energia z vlastných solárnych panelov, trávnik je organický, udržuje ho robotická solárna kosačka a popri tom sa pravidelne realizujú viaceré ekologické kroky a aktivity. V bufete počas zápasu si napríklad s určitosťou nepochutnáte na mäse a vegánstvo je životnou filozofiou, ktorú vyznáva aj Bellerín. Nie je to tak dávno, čo sa ako najväčší prispievateľ vložil do finančnej zbierky s cieľom vysadiť 50 tisíc stromov v amazonskom dažďovom pralese a teraz chce svoje aktivity presadzovať cez futbalový klub.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Héctor Bellerín (@hectorbellerin),

Forest Green už v minulosti futbalista chválil za nápady a inovácie. Vyhlásil, že ukazuje cestu správnym smerom a viacerí by si mohli vziať príklad. Teraz sa stal toho veľkou súčasťou a sám bude môcť svojou "troškou" prispieť. Sľúbil, že tak spraví vo všetkých oblastiach, v ktorých to bude možné a hodlá vo veľkom podporovať ľudí, ktorí svet menia k lepšiemu. Samotný futbal pritom ide do veľkej miery bokom. Neočakáva sa, že by Bellerínove investície mali mužstvo posúvať hierarchiou súťaží a časom trápiť aj Arsenal, jeho súčasného zamestnávateľa. Faktom však je, že v pohárových súťažiach na seba tieto celky naraziť teoreticky môžu. Zatiaľ sa to však nikdy nestalo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora