Články - 10.09.2020 15:44

Pôsobila v Evertone, Liverpoole či Manchestri United. Fanúšikovia sa nestačia čudovať, kam prestúpila najnovšie

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Futbal občas píše zaujímavé príbehy. To dokazuje nielen dianie v mužskej časti najpopulárnejšieho športu sveta, ale aj v tej ženskej. Najnovšie sa do pozornosti médii dostala anglická futbalistka Alex Greenwoodová, ktorá opäť prestúpila a hrať bude už za štvrtý klub v najvyššej súťaži. Rivalita jej tak problém zjavne nerobí.

Svoju profesionálnu kariéru odštartovala dnes 27-ročná Greenwoodová v Evertone v roku 2010, pričom v klube pôsobila už od mládežníckych kategórii a zdržala sa do roku 2014. Následne prišla krátka anabáza v Notts County, no fanúšikov viac zaujali až ďalšie kroky tejto futbalistky. V roku 2016 totiž spečatila svoj prestup do Liverpoolu a teda úhlavného konkurenta Evertonu, kde futbalovo vyrástla. V populárnejšom z týchto liverpoolskych klubov strávila dva roky, po ktorých nasledoval ďalší presun.

Opäť ho možno označiť za konkurenčný, keďže si obliekla dres Manchestru United. Červení diabli patria k najväčším konkurentom Liverpoolu a ich vzájomné duely sú dodnes označované za derby zápasy. Fanúšikom tak v hlavách narobila poriadny zmätok, čo sa snažila napraviť prestupom do francúzskeho Lyonu. Ani tam sa však dlho nezdržala, keď v posledných dňoch opäť zmenila klubové farby. Skúste trikrát hádať, kam prestúpila.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Excited to be here @mancity? #27

Príspevok, ktorý zdieľa Alex Greenwood (@alexgreenwood3),

Správne, je to Manchester City. Úhlavný nepriateľ mestského rivala Manchestru United tak získal posilu, ktorej rivalita zrejme nič nehovorí, respektíve si z toho veľkú hlavu nerobí. Greenwoodová tak opäť bude pôsobiť v Super League, čo je najvyššia ženská súťaž v Anglicku. Doposiaľ sa jej však najviac darilo v Lyone, kde získala všetko, čo sa počas jednej sezóny dalo a to vrátane titulu v ženskej Lige majstrov.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora