Články - 13.09.2020 20:54

Chelsea mesačne vyplatí cez 2 milióny hráčom, ktorých nechce

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Daily Mail

Anglickí novinári si posvietili na ekonomické záležitosti vo futbalovej Chelsea a výsledok je priam rušivý. V období, keď všetky organizácie hlásia obrovské finančné straty a neistotu, si londýnsky tím dovolí týždenne vyplatiť 559 tisíc libier hráčom, ktorí s ňou majú platný kontrakt, ale miesto v zostave nie a ich odchod je asi jediným logickým vyústením. Kým však k nemu nedôjde, plat poberať budú a nejde o zanedbateľné čiastky.

Na prestupovom trhu bol londýnsky klub aktívny a do svojich radov priviedol hráčov ako Timo Werner, Kai Havertz, Thiago Silva, Ben Chilwell alebo Hakim Ziyech. Tým pádom sa z viacerých náhradníkov stali mená mimo zápasovej zostavy a denník Daily Mail napočítal až sedem futbalistov, ktorí sa počas ročníka 2020/21 do akcie dostanú veľmi sporadicky, no ich týždenný príjem je v desiatkach tisíc libier. Menovite je to Tiemoue Bakayoko, Danny Drinkwater, Michy Batshuayi, Baba Rahman, Victor Moses, Davide Zappacosta a Marco van Ginkel. V prípade prvých štyroch ide dokonca o čiastku týždenne presahujúsu sto tisíc eur, pričom tieto zmluvy trvajú do leta 2021, v niektorých prípadoch až do konca ročníka 2021/22.

Fakt, že miesto v zostave nájdu len ťažko, dokumentuje aj to, že väčšina z nich počas minulej sezóny hosťovala a nepresadila sa tak ani v papierovo slabšom kádri. Len Basthuayi a van Ginkel ostali v klube. Kým belgický útočník zasiahol do 16 duelov a zväčša šlo o kratučké, približne desaťminútové zápasové úseky, van Ginkela držalo mimo akcie zranenie. Batshuayi už bol medzičasom poslaný na hosťovanie do Crystal Palace, no to je len čiastočné vyriešenie situácie.

Zappacosta, Bakayoko a Drinkwater boli podpísaní manažérom Antoniom Contem, no v plánoch Franka Lamparda sa s nimi nepočíta. Všetci traja sú momentálne hráčmi Chelsea, hoci minimálne anglický reprezentant avizoval, že to potrvá len v období letnej prípravy a s novou sezónou sa poberie na ďalšie hosťovanie. Po návrate z hosťovania z Interu bude pravý krídelník Victor Moses prinajlepšom druhou voľbou na svojom poste, ale univerzálnosť Pulisica či Havertza ho môže zosunúť ešte nižšie.

Ghančan Baba Rahman si nenašiel miesto na ľavom okraji defenzívy už minulý rok, hosťoval v Mallorce, no tam sa zranil a šance na víťazný boj o miesto v tíme s Chilwellom je aj preto veľmi málo pravdepodobná. Keď sčítame výplatu spomínanej šestice, a odrátame už vyriešeneho Basthuayia, mesačne The Blues týmto futbalistom zaplatia približne 2,1 milióna eur. Vedia pritom, že sa o nich v ročníku 2020/21 určite opierať nebudú.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora