Články - 19.09.2020 17:54

Nepreťažovanie hráčov? Kalendár Tottenhamu hovorí pravý opak

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Po nútenej pandemickej prestávke sa vo futbale začalo viac dbať o zdravie hráčov. Tí sa tento rok museli zaobísť bez letnej prestávky, minulú sezónu navyše doťahovali v poriadne zrýchlenom tempe a momentálne už zaberajú v edícii 2020/21. Jedným z opatrení bolo päť povolených striedaní počas zápasov a k tomu možnosť vynechať nedávny asociačný termín. Pokiaľ však ide o ligy a ich kluby, do veľkej miery ostalo len pri slovách. Domnieva sa toho obranca Eric Dier, ktorý nastupuje za anglický Tottenham a prostredníctvom médií poukázal na mimoriadne nabitý program svojho mužstva. V priebehu 21 dní odohrá deväť zápasov v troch rôznych súťažiach.

Najbližšie tri týždne sa Spurs pravdepodobne dostanú do akcie každý utorok a štvrtok. Samozrejme, v prípade, že z niektorej súťaže nevypadnú nečakane skoro. Cez víkend otvorili novú sezónu Premier League domácou prehrou s Evertonom, potom cestovali do 2 600 kilometrov vzdialeného Plodivu, aby bulharský celok vyradili z predkola Európskej ligy a vracajú sa naspäť do Británie. V nedeľu hrajú ligový zápas s Newcastlom, v utorok Carabao Cup na pôde Leytonu Orient a následne merajú ďalšiu vyše dvetisíckilometrovú cestu do severomacedónskej Škendije, ktorá je ďalším súperom Londýnčanov v pohárovej Európe. V nasledujúcom týždni má byť program veľmi podobný. Na prelome septembra a októbra sa hrá ďalšie kolo Pohára, v ktorom sa Tottenham stretne s Chelsea alebo Barnsley a 1. októbra sa hrá play-off Európskej ligy. Cez víkend tradične liga a s ňou vystúpenie na pôde Manchestru United.

"Keď sa pozriete do nášho kalendára, neukazuje vôbec žiaden ohľad na hráčov a ich fyzický stav. Chýba tomu zdravý rozum," hnevá sa 26-ročný obranca Dier, ktorý je súčasťou tottenhamskej zostavy už siedmu sezónu. Manažér José Mourinho zatiaľ na tlačových konferenciách tento program nekomentoval, no dá sa predpokladať, že rovnako k tomu niečo povie. Verejnosť od jeho zverencov bude očakávať veľa, vypadnutie na outsiderovi nepripadá do úvahy, proti Chelsea aj Manchestru United to musia byť mimoriadne kvalitné výkony a popri tom treba vylepšiť ligové tabuľkové umiestnenie. Už proti Lokomotivu Plodiv mali jeho zverenci na mále, no desať minút pred koncom aj vďaka dvojnásobnej presilovke skóre otočili a postúpili. V lige sú zatiaľ bez gólu, keď sa proti evertonskému Jordanovi Pickfordovi neujal ani jeden z piatich presných streleckých pokusov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora