Články - 20.09.2020 18:49

Ďalšia nelichotivá štatistika De Geu. Teraz ide o penalty

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Meno futbalového brankára Davida De Geu sa opäť skloňuje v anglických médiách a opäť to nie je práve lichotivý kontext. Španiel, ktorý pôsobí v Manchestri United už desiatu sezónu, čelil v druhom kole Premier League pokutovému kopu a Wilfried Zaha ho z bieleho bodu prekonal. Tesne predtým pritom chytil pokus Jordana Ayewa, no pre predčasný pohyb nariadil arbiter zopakovanie penalty a druhý pokus už bol kopnutý o poznanie lepšie. Krutým spôsobom si tak De Gea nedokázal zlepšiť svoje penaltové štatistiky, ktoré sú zatiaľ priam mizerné a viackrát sa im už rôzni štatisti či novinári venovali.

Celkovo platí, že madridský rodák inkasoval z ostatných osemnástich pokutových kopov, ktoré proti nemu boli v Premier League zahrávané. Naposledy vychytal ešte Leightona Bainesa z Evertonu v októbri 2014. Potom prišlo dlhočízne obdobie, počas ktorého vždy z podobnej situácie inkasoval. Jeho bilancia v najvyššej anglickej súťaži je momentálne 3 zneškodnené penalty a 25 nechytených. Všetky zásahy pritom pochádzajú z jeho raného obdobia v manchesterských farbách. Počas ročníka 2019/20 takto inkasoval trikrát, rok predtým až šesť.

Jeho štatistiky možno jednoducho porovnať s konkurentmi v popredných kluboch anglickej ligy. Kým De Geova úspešnosť je 11-percentná, Hugo Lloris je na 28 percentách, Jordan Pickford na 33 a Ederson či Schmeichel chytili niečo málo vyše 20 percent kopov z bieleho bodu. Španielove čísla nie sú zlé len pri vyčlenení duelov Premier League. Počas svojej kariéry sa naňho kopala penalta šesťdesiatkrát, z toho v 49 prípadoch inkasoval.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora