Články - 22.09.2020 15:03

Nevychádza to 12 rokov. Bale s potešiteľným sľubom pre Spurs

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Od novej akvizície sa zvyčajne očakáva, že na úvod svojho pôsobenia povie fanúšikom zopár povzbudivých slov a polichotí ich ambíciám. Gareth Bale je dostatočne skúseným futbalistom, na to, aby tomu rozumel, navyše eufóriu po svojom návrate do Tottenhamu musel cítiť všade vôkol. Pri svojej reči k opätovnému prepojeniu so severolondýnskym celkom sľúbil to, o čo už dvanásť rokov tento celok márne bojuje - trofeje.

"Je krásne byť späť. Tottenham je pre mňa výnimočným klubom. Spravil som si tu meno. Teraz by som mal nabrať kondíciu a potom chcem pomáhať tímu k zisku trofejí," povedal waleský krídelník, ktorý je stále kmeňovým hráčom Realu Madrid so zmluvou do leta 2022, no u španielskeho giganta sa s ním dlhodobo nepočíta. Stále sa pritom zotavuje zo zranenia kolena, ktoré utrpel počas septembrového asociačného termínu a na štart za Spurs si počká. Posledný súťažný zápas za nich odohral v máji 2013.


Najaktuálnejším anglickým finále pre Tottenham bol Ligový pohár 2015. Úradoval John Terry a Diego Costa

Tottenham v aktuálnom miléniu dokázal vyhrať jedinú trofej, aj to v anglickom ponímaní azda najmenej prestížnu. V sezóne 2007/08 opanoval Ligový pohár a odvtedy čaká na ďalší úspech. Zahral si pritom odvtedy dvakrát finále tejto súťaže a v roku 2019 bol aj vo finále Champions League. Vždy však posledný krok chýbal. S Baleom v zostave môžu byť šance väčšie a sám pritom opisuje svoj vzťah k týmto klubovým farbám ako veľmi silný. Prišiel doň ako sedemnásťročný mladík zo Southamptonu a tvrdí, že vždy vedel, že sa počas kariéry na White Hart Lane ešte vráti.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora