Články - 23.09.2020 18:03

Zradcovia aj arogancia. Evra rozprával o Manchestri United

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Patrice Evra pobudol osem rokov v Manchestri United a dianie v tomto klube mu stále nie je cudzie. Po prehre s Crystal Palace 1:3 v prvom tohtosezónnom vystúpení, zverejnil na Instagrame emotívnu reč o súčasnom fungovaní na Old Trafford, ktoré ho zraňuje a je z neho smutný. Hovorí o ľuďoch v štruktúrach, ktorí si nezaslúžia dôveru aj o arogantnom správaní voči hráčom.

Mužstvo sa, podľa neho, potrebuje vo viacerých smeroch zobudiť a vrátiť sa k tomu, čo ho zdobilo ešte desaťročie nazad. Problémom pritom nie je Ed Woodward, na ktorého mnohí kritici zvyknú ukazovať. "Keď som mal akýkoľvek problém s Edom, šiel som za ním a vydiskutovali sme si to. Nerozprával som o tom na sociálnych sieťach. Povedal by som, že jeho jedinou chybou je, že dôveruje ľuďom, ktorým nikdy veriť nemal," povedal bývalý ľavý obranca a pomenoval aj jednu z týchto problémových osôb. Tou podľa neho je arogantný Matt Judge, ktorý zodpovedá za obchody United: "Volal mi športový riaditeľ jedného popredného klubu, či by mu Judge láskavo mohol zodvihnúť telefón. Klub musí prestať s touto aroganciou,"

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Patrice Evra (@patrice.evra),

Evra kritizuje, že klub kupuje za sto miliónov libier hráčov, ktorí mohli byť dostupní za štvrtinovú cenu. Potrebovali však slušný prístup a kontakt s niekým, koho skutočne šport zaujíma. "United za hráčmi posielajú právnikov. Keď však príde právnik, hovorí o číslach, sumách a peniazoch. Nie sú to ľudia z futbalového sveta," povzdychol si Francúz s 379 odohranými duelmi v červenej časti Manchestru. Porovnáva to s obdobím, keď do klubu zlanárili van Persieho, Vidića či Ferdinanda. Tým kompetentný človek pri osobnom stretnutí predstavil záležitosti, ktoré profesionálneho futbalistu zaujímajú a vec potom mala rýchly spád.

"Už pred nami Bobby Charlton či George Best písali históriu, ktorú by sme mali dodnes rešpektovať, podobne ako našu éru do roku 2008. Niektorí ľudia to však všetko chcú zahodiť. A dôvod? Biznis?" hneval sa počas svojho emotívneho prejavu. Dodáva pritom, že niektorí členovia vedenia systematicky ničia klub, čo je pravdou, ktorú si priaznivci zaslúžia vedieť. Bývalí hráč sa však o tom boja hovoriť, pretože by sa pripravili o možnosť budúcej pracovnej pozície v týchto štruktúrach. "Mne je to jedno. Ja Manchester United nepotrebujem, ja ho milujem," uzavrel.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora