Články - 25.09.2020 17:53

Thiago pri liverpoolskych tradíciách dal na radu Torresa

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Fotografia s povestnou tabuľou "This is Anfield" je moment, bez ktorého si novú posilu FC Liverpool ani nemožno predstaviť a hráči pri vstupe na trávnik rituálne na tento text siahajú. Traduje sa pritom množstvo legiend o tom, ako ju Peter Crouch bol schopný pobozkať, kým Michaelovi Owenovi pomáhali, aby na ňu dočiahol. Španielsky stredopoliar Thiago Alcantara ju však nechal nedotknutú, na odporúčanie bývalej klubovej hviezdy.

Keď sa 29-ročný záložník v sprievode kamier prechádzal po Anfield Road, pri slávnej tabuli ostali všetci priam automaticky stáť. Thiago pri nej zapózoval, no zvyšok nechal na neskôr. Fernando Torres mu totiž povedal, že jej chytanie prináleží futbalistovi až vtedy, keď s klubom získa nejakú trofej. Bývalý útočník sám v roku 2007 tomuto pokušeniu neodolal a s "The Reds" nezískal žiaden pohár.

Súčasnú podobu tejto tradícii či rituálu dal Jürgen Klopp, ktorý do klubu prišiel v roku 2015. Svojim hráčom odporučil, aby mali k tomuto momentu rešpekt a úctu. Dotyk si vraj treba zaslúžiť a potom si to hráč vychutná oveľa viac. Ide pritom o jedno z najväčších lákadiel pri návšteve liverpoolskeho svätostánku a máloktorý návštevník nemá chvíľu v tomto tuneli zvečnenú.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora