Články - 05.10.2020 20:43

Tak málo už dávno neminuli. Solskjaer s prestupmi i tak spokojný

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový Manchester United investoval do príchodu nových posíl v sezóne 2016/17 v súčte vyše 166 miliónov libier. O rok neskôr bol ešte o dvanásť miliónov rozšafnejší. Počas sezóny 2018/19 sa zmestil do 75 miliónov libier, no o rok neskôr rozhádzal cez 190. Pred týmto ročníkom podpísal doteraz jedinú novú akvizíciu a tvári sa, že je s tým spokojný. Predovšetkým sa tak tvári kouč Ole Gunnar Solskjaer, ktorý si môže do stredu poľa doplniť Donnyho van de Beeka a inak bude pokračovať s partiou, ktorá v nedávno skončenej sezóne obsadila konečné tretie miesto, najmä vďaka zlepšenej forme po reštarte. Pravdou však je, že prestupové obdobie ešte neskončilo a ako vysoko pravdepodobný sa javí príchod útočníka Edinsona Cavaniho.

Po úvodných dvoch kolách majú Red Devils na konte tri body, no na závery je ešte priskoro. Manažéra teší šírka kádra a aj konkurencia na jednotlivé posty. Tú považuje za dostatočnú. "Náš káder zostal pokope, máme dostatok futbalistov, ktorí si výkonmi zaslúžili viac priestrru. Na oči sa navyše dostávajú ďalší, ktorí podávajú výborné výkony, hoci doteraz hrávali menej," zhrnul prestupové leto Nór, ktorý prebral velenie lavičky v decembri 2019 ako dočasný kouč a o tri mesiace neskôr ako plnohodnotný manažér. Jeho slová sú v pomerne ostrom kontraste v porovnaní s tým, čo hlásil počas apríla. Vtedy tvrdil, že veľkoklub manchesterského formátu musí byť pri transferoch aktívnejší a má predpoklady na to, aby získaval kvalitných hráčov.


Hoci sezóna sotva začala, "Diabli" sa už stihli prezentovať viacerými pohľadnými gólmi

Takmer všetky letné špekulácie o nových posilách ostali nenaplnené a na Old Trafford nezamieril Jadon Sancho, Ousmane Dembelé, Alex Telles, Luka Jović, Ismaila Sarr, Kalidou Koulibaly, Arkadiusz Milik ani ďalšie mená, ktoré s ním boli spájané, či už v pravdepodobnejšej alebo špekulatívnejšej rovine. Solskjaer pritom priznáva, že všetky kluby prišli vplyvom pandémie o množstvo peňazí, čo mohlo byť cítiť aj na množstve prestupov. Nič to však nemení na tom, že United majú za sebou veľmi tiché leto, ktoré je v pomerne ostrom kontraste s pohybmi v kádri City alebo Chelsea.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora