Články - 05.10.2020 08:41

Anglickí giganti zhoreli! Nestihli vysmiať rivala, dostali rovnako

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Najvyššia anglická futbalová súťaž má za sebou kolo prekvapení, počas ktorého nedokázal vyhrať Leicester City, Manchester City, Manchester United ani Liverpool. Poslední dvaja menovaní si pritom spravili poriadnu hanbu, keď svoje zápasy prehrali šesťgólovým rozdielom a zaznamenali tak svoju najvyššiu prehru na veľmi dlhé obdobie.

Ako prví sa v negatívnom zmysle slova "prihlásili" manchesterskí futbalisti. United hrali na domácej pôde proti Tottenhamu Hotspur a manažér José Mourinho do bodky využil znalosti, ktoré o tomto celku má. Už za úvodných 45 minút londýnsky celok viedol o tri góly a ani po prestávke s nadeľovaním neprestal. Výsledkom bol senzačný debakel 1:6. Všetko napriek tomu, že domáci už v druhej minúte kopali pokutový kop, Bruno Fernandes ho premenil, a rýchle vedenie naznačovalo, že by sa dianie mohlo uberať opačným smerom.

Výsmech od fanúšikov konkurenčného Liverpoolu mal veľmi krátke trvanie. Už o necelé tri hodiny sa The Reds predstavili v birminghamskom Villa Parku, kde s nimi spravila krátky proces Aston Villa. Tá, podobne ako Tottenham, už v prvom dejstve stihla nastrieľať štyri góly a nastolenému tempu Liverpoolčania nestačili ani po zmene strán. Ich jediným strelcom bol Mohamed Salah, ktorý síce sieť napol hneď dvakrát, no trojgólový Ollie Watkins, dvojgólový Jack Grealish a popri nich John McGinn a Ross Barkley zariadili senzačné víťazstvo 7:2.

Dva najslávnejšie a najúspešnejšie anglické kluby tak zaznamenali prehry, na ktoré sa bude ešte dlho pamätať. Pre Manchester United ide o nepríjemnú spomienku na rok 2011, kedy im šesť gólov nastrieľal mestský rival. Predtým sa mu to stalo len raz, v 90. rokoch. Liverpool takýmto spôsobom neprehral od roku 1963, kedy mu Tottenham nadelil rovnaký výsledok. Zároveň ide o najväčšie debakle manažérskej kariéry Oleho Gunnara Solskjaera respektíve Jürgena Kloppa.