Články - 07.10.2020 16:23

Arsenal chcel prepustiť maskota, Özil núka jeho zachránenie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Športové kluby sa v týchto časoch museli uskromňovať a keďže sa hrá bez fanúšikov na tribúnach, cheerleaderky, maskoti či iní "zabávači" sú vysoko na zozname potenciálne vyškrtnutých zamestnancov. Lenže ľudia v kostýmoch sa tešia veľkej popularite vo fanúšikovskej obci a takouto postavou je aj Gunnersaurus v londýnskom Arsenale.

Hoci maskoti často taja svoju identitu, v prípade The Gunners všetci vedia, že od roku 1993 túto funkciu hrdo zastáva Jerry Quy, ktorý debutoval ešte na Highbury. Aj ten sa dostal medzi 55 prepustených zamestnancov, čo mnohých fanúšikov sklamalo a nahnevalo. Svoju zlosť obrátili napríklad aj voči Mesutovi Özilovi, ktorý poberá týždenne 350 tisíc libier, pritom sa s ním nepočíta a avizuje svoj odchod po vypršaní zmluvy. Keď pandémia prepukla, odmietol zníženie platu, no teraz je ochotný sa s maskotom podeliť.

"Ostal som smutný z toho, že Jerry Quy, náš verný maskot, bol po 27 rokoch prepustený. Ponúkam preto hradenie jeho plného platu, kým budem hráčom Arsenalu," napísal nemecký záložník na Twitter. Medzitým už vznikla aj zbierka s názvom "Zachráňte Gunnersaura" s cieľom nájsť 70 tisíc libier. Pokiaľ by sa do toho vložil aj Özil, zlepšil by si vzťahy s fanúšikmi a ich zbierka by navyše mohla byť využitá inak.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora