Články - 14.10.2020 09:17

Na zápas nesmú, Wenger prezentoval knihu v natrieskanej sále

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Nejeden ostal poriadne prekvapený, keď sa na verejnosť dostalo zopár fotografií z prezentácie novej knihy o uznávanom a dlhoročnom futbalovom trénerovi Arsénovi Wengerovi. V pondelok Francúz v Londýne uviedol na trh "Môj život v červeno-bielom", ktorý možno považovať za sumár všetkého podstatného zo svojho manažérskeho pôsobenia vo farbách Arsenalu. Predtým sedel aj na lavičke Monaka či Nancy. Nie že by úspech jeho autobiografii niekto neprial, no zorganizoval k nemu veľkú akciu, ktorej súčasťou bola aj tlačová konferencia a záujem bol viac ako potešiteľný. Stovky novinárov, obdivovateľov či nadšencov sa zišlo v prestížnom paláci London Palladium s kapacitou cez dvetisíc miest.

Kritike to podrobili viacerí hráči, moderátori či experti z prostredia Premier League. Najvyššia anglická súťaž sa totiž od júna hrá bez fanúšikov, no podobné akcie majú pritom "zelenú". "Ako je možné, že London Palladium môže byť takto naplnený počas akcie Arséna Wengera, no futbal, hraný v exteriéri a s možnosťou dodržať rozostupy, má divákov zakázaných? Nedáva to žiaden zmysel. Môžete diskutovať o futbale v relatívne plnej hale, ale nie ho pozerať na štadióne," čudoval sa prostredníctvom Twitteru Gary Lineker.

Britská vláda pritom avizovala, že by sa publikum v obmedzenej miere na športoviská vrátiť mohlo. Úspešne zrealizovaných bolo už aj niekoľko "testovacích" zápasov, prevažne v rámci domácich pohárov. Čelní predstavitelia Premier League, EFL aj ženskej Super League a Championship sa zaviazali, že zabezpečia všetky potrebné opatrenia a budú dbať na ich prísne a nekompromisné dodržiavanie. Ktoré z kôl by však mohlo byť tým zlomovým, sa zatiaľ nevie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora