Články - 19.10.2020 19:34

Pätnásť libier za prenos? Legenda odmietla zaplatiť za United

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

"Pay-per-view" je obľúbeným spôsobom streamovania športových akcií, ktorý viacerí považujú za budúcnosť športových prenosov. Tento trend poznáme v česko-slovenskom prostredí, ale ešte rozšírenejší je na západe. Napriek tomu, mnohí k nemu pristupujú veľmi skepticky a diskusie začínajú už len na bode, koľko má vôbec stáť sledovanie jedného priameho prenosu v konkrétnej súťaži. Britský vysielateľ Premier League cenu nastavil na 15 libier, čo je v prepočte 16,50 €. To sa zdá Garymu Nevillovi ako prestrelené a odmietol preto sledovať duel Manchestru United s Newcastle.

Neville pritom v kariére za Red Devils odohral 598 súťažných stretnutí a patrí medzi klubové legendy. Súčasné zápasy sleduje zvyčajne priamo z tribúny alebo zo štúdia Sky Sports, no za súčasných opatrení sa jeho situácia komplikuje a občas je odkázaný na internetové vysielanie. Bývalý pravý obranca vyhlásil, že takúto sumu za sledovanie futbalového zápasu platiť odmieta a namiesto toho publikoval na Twitteri svoju fotografiu s pohárom vína. Víťazstvo svojho obľúbeného klubu nad Newcastle tak precítil aspoň takto.

V samom závere sa odfotil ešte pri veľkej obrazovke, kochajúc sa druhým manchesterským víťazstvom v sezóne. Obe fotografie však vyvolali množstvo rozporuplných reakcií. Kým fotka spred obrazovky, ako neskôr dovysvetlil, je len vystrihnutou chvíľkou v spravodajstve Sky Sports, na sklenenom pohári sa evidentne odráža obrazovka, na ktorej nejaký futbal prebieha. Fanúšikovia aj tušia ktorý. Do obľúbeného televízneho experta sa tak ľudia pustili s podozrením, že nakoniec platil alebo sa pripojil na akýsi nelegálny stream. Niekoľkí priznali, že na tom nie je nič nezvyčajné a tak sa to bežne robí, no v kontexte ostatných príspevkov to vyznelo celkom úsmevne, paradoxne a kuriózne.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora