Články - 21.10.2020 09:37

Neymar zverejnil číslo spoluhráča. Výsledkom boli tisícky správ

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter
Brazília

Živé vysielania na sociálnych sieťach občas prezradia viac ako bolo zamýšľané a do zoznamu podobných prípadov sa zaradil aj brazílsky futbalista Neymar. Ten sa netají faktom, že svoj voľný čas rád trávi hraním počítačových a konzolových hier, z čoho zvykne streamovať aj videá na platforme Twitch. Takúto zábavku zdieľa aj so svojím reprezentačným spoluhráčom Richarlisonom, ktorého pozýval k hre priamo počas internetového prenosu. Kým však útočník Evertonu zodvihol, Neymar ukázal na kameru displej svojho mobilu, ako dôkaz, komu volá. Okrem mena tam však svietilo aj telefónne číslo, ktoré sa raketovo rozšírilo medzi desiatky tisíc ľudí.

Svoj prešľap si hviezda brazílskeho tímu rýchlo uvedomila a informovala o ňom svojho krajana. Richarlison sa tváril, že mu to až tak nevadí, no fanúšikov požiadal, aby mu nevolali a cudzie telefónne čísla bude blokovať. Toto upozornenie sa ukázalo ako nedostatočné a kým chlapci spoločne hrali Counter Strike, kopili sa správy na aplikácii Whats App. Tá ponúka možnosť spájania ľudí práve prostredníctvom telefónneho čísla. Richarlison na Twitteri pridal hneď niekoľko príspevkov, v ktorých kamaráta sarkasticky označil za géniusa a ironicky mu ďakoval za záplavu správ a telefonátov.

Čo je horšie, záujem spojiť sa s ním nemali len fanúšikovia. V druhý októbrový týždeň síce pomohol Brazílii zdolať Peru, no následne v liverpoolskom derby škaredo fauloval Thiaga Alcantaru, za čo dostal červenú kartu. Hoci sa za svoj zákrok verejne ospravedlnil a tvrdil, že rozhodne nešiel do súboja s úmyslom niekoho zraniť, cez sociálne siete dostal množstvo výhražných a ofenzívnych správ, ktoré už prešetruje anglická polícia. V rámci Premier League dostal trest na tri zápasy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora