Články - 21.10.2020 14:28

Wilshere si spravil tréning profesionálnych parametrov v mestskom parku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Ani profesionálni športovci nemajú momentálne optimálne podmienky na svoje tréningy a udržiavanie sa v tempe. Namiesto výhovoriek však hľadajú spôsob, ako zachovať svoju kondíciu. Príkladom je aj Jack Wilshere. 34násobný anglický reprezentant do októbra nastupoval za West Ham United, no momentálne je bez klubu a vo svojich 28 rokoch sa snaží získať pozornosť nejakého atraktívneho záujemcu. Vydal sa tak do jedného z mnohých londýnskych mestských parkov, vzal loptu, po zemi si rozložil niekoľko tréningových pomôcok a hoci trávnik nebol v kvalite, akú pozná z najvyššej súťaže, doprial si kvalitnú tréningovú jednotku. Veď z pôsobenia v Arsenale, Boltone, Bournemouthe aj West Hame dobre vie, ako poctivý tréning má vyzerať.

Krátke video hrdo zverejnil na sociálnej sieti s vedomím, že neporušil žiadne platné nariadenie. Stretla sa trojica nadšencov a v chladnom počasí zabrala naplno. Viacerí komentujúci dokonca poznamenali, že Wilshere vyzerá byť v lepšej fyzickej kondícii ako v čase svojho kariérneho vrcholu. Za ten možno označiť prelom rokov 2014 a 2015, kedy na severe Londýna bol pri dvoch triumfoch v FA Cupe a zahral si na MS v Brazílli. Po nich bol súčasťou nominácie aj pre EURO o dva roky neskôr. Samotný futbalista pritom nepanikári z toho, že je nezamestnaný. V podobnej pozícii bol už po odchode z Arsenalu a kľúčovou skúsenosťou z tých čias vraj je, že sa netreba ponáhľať, treba byť pripravený a vystihnúť správny čas na podpis kontraktu.

Nie je to tak dávno, čo špekulácie tohto záložníka spájali s Glasgow Rangers. Vtedy však prezradil, že ho to viac ťahá do La Ligy alebo Serie A. Dnes už je otvorenejší rôznym variantom: "Myslím, že by som chcel vyskúšať niečo odlišné a idem tomu naproti. Možno Španielsko, Taliansko alebo jednoducho niečo, čo predo mnou ešte veľa anglických futbalistov nespravilo," povedal novinárom. Svoju kariéru pritom doteraz trávil výlučne vo vlasti.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora