Články - 29.10.2020 15:51

Kritizovaný Mustafi. Odignoroval pokyn a bol z toho gól

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Záver minulej sezóny pod Mikaelom Artetom napĺňal fanúšikov optimizmom, že by mohli prežiť vydarený ligový ročník, no doterajšie tri víťazstvá a tri prehry to príliš nenaznačujú. Naposledy to bola prehra 0:1 s Leicesterom City, ktorú zavinila hrubá chyba pri pozičnej hre obrancov a verejnosť nahnevane ukazuje prstom na Shkodrana Mustafiho. Nemecký reprezentant odmietol poslúchnuť pokyn mladšieho spoluhráča Gabriela Magalhãesa a následkom bola strata troch bodov.

The Foxes vyhrali nad Arsenalom po 47 rokoch a zariadil to Jamie Vardy, ktorý nastúpil v rámci striedania po hodine hry. Ako striedajúci hráč do akcie zasiahol aj Mustafi a Twitterom sa šíri video, ktoré ho usvedčuje z veľkej chyby. Gabriel mu vehementne ukazoval, aby trochu cúvol a vykrýval priestor, ktorý môže byť veľmi zraniteľný v prípade rýchleho nábehu útočníka. Nemecký stopér sa však ani nepohol, čakal a presne do inkriminovanej zóny zakrátko lopta smerovala. Nadbiehajúci Cenzig Ünder v prečíslení naservíroval loptu na hlavu Vardyho a bol z toho gól.

Prvotné rozčúlenie, prečo ostal Gabriel sám na dvoch útočníkov Leicesteru, bolo týmto vysvetlené a budúcnosť Shkodrana Mustafiho v Londýne je naďalej veľmi neistá. Kontrakt bývalého hráča Valencie či Sampdorie platí len do leta 2021 a následne sa s veľkou pravdepodobnosťou rozlúči. Farby The Gunners pritom háji od augusta 2016 a vyhral s nimi dvakrát FA Cup a raz Community Shield.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora