Články - 29.10.2020 19:59

Brankárovi Pickfordovi sa vyhrážajú. Môže za to zákrok v derby

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Everton - Liverpool

Strach o vlastný život ho donútil najať ochranku pre seba aj svoju rodinu. Anglický reprezentačný brankár Jordan Pickford prežíva zatiaľ dobrý ročník a po šiestich odohraných ligových dueloch bol jeho Everton na čele Premier League. Pomohla tomu aj remíza v mestskom derby, pri ktorej sa hneď v úvode dopustil škaredého zákroku na Virgila Van Dijka. Holanďanovi sa pre zranenie sezóna predčasne skončila, no ofsajdová pozícia znamenala, že gólamana minul akýkoľvek trest.

Spravodlivosť do vlastných rúk sa však snažia vziať niektorí tiežfanúšikovia Liverpoolu. Tí Pickforda zasypali výhražnými správami a keďže žijú v meste jeho bydliska, rozhodne to nie je príjemný pocit. Trochu oleja pridal aj fakt, že brankár na sociálnych sieťach nezverejnil žiadne ospravedlnenie za svoj škaredý zákrok a ani nepoprial protihráčovi skoré zotavenie. Ten tak rovnako nemal dôvod gólama rivala nijak "očisťovať".

Namiesto toho sa na Pickfordovom Instagrame zbierajú spokojné fotografie z reprezentačných aj klubových víťazných zápasov, pod ktorými zároveň pribúdajú zlostné a hanlivé komentáre. Rekonvalescenciu Van Dijka to neurýchli, no otázkou je, ako sa to môže odraziť na výkonoch anglického reprezentanta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora