Články - 04.11.2020 12:17

Hviezdy Tottenhamu sú na smiech. Dva teatrálne pády za päť sekúnd

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Anglický futbalový Tottenham Hotspur cez víkend vyhral štvrtý ligový zápas zo siedmich kôl a naďalej tak drží úzky kontakt s vedúcou dvojicou. Po víťazstve nad Brightonom však rezonovali pokutové kopy, ktoré sa v prospech favorita viackrát vznášali. Počet tohtosezónnych penált je témou sám o sebe a na sociálnych sieťach sa o najvyššej anglickej súťaži začína písať ako o "Penalty League". Video asistent síce napomáha správnosti verdiktov pri posudzovaní súbojov, no filmovanie sa z trávnikov rozhodne nevytráca.

Hneď dva dôkazy v priebehu asi piatich sekúnd ponúkli opory londýnskeho klubu. Pri dobýjaní brány Roberta Sáncheza sa najprv teatrálne v šestnástke zrútil k zemi Hueng-Min Son a keď rozhodca na jeho pokus nijak nereagoval, vzápätí to vyskúšal aj Harry Kane. Ani jeho pokus sa neujal, no jedenásťgólový strelec z prebiehajúceho ročníka, v súčte všetkých súťaží, si i tak jednu penaltu vyprosil. Stalo sa tak už v 13. minúte a aj tá bola pomerne sporná. Namiesto naskočenia do vzdušného súboja vliezol pod skákajúceho Adama Lallanu a po ich kolízii ukázal rozhodca Graham Scott na biely bod.

​Sociálnymi sieťami sa ihneď začali šíriť koláže s podobnými Kaneovými súbojmi. Pokus o podlezenie hlavičkujúceho protihráča je posudzovaný ako nedovolený zákrok, navyše veľmi nebezpečný pre letiaceho protihráča. Pokiaľ ho však útočník k hlavičke nepustí, pôsobí to akoby bol zozadu zbúraný a stret pritom sám nečakal. Aj vďaka tomu anglický reprezentant nastrieľal v Premier League už šesť gólov a ďalších päť pridal počas predkôl Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora