Články - 24.11.2020 22:12

Spláchnutých 13 rokov: Lampard sa podelil o trénerskú nočnú moru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/BBC

Športový fanúšik si najlepšie pamätá to, čo sa stalo naposledy. Dobre si to uvedomuje aj Frank Lampard, ktorý trinásť rokov odvádzal verné služby pre Chelsea a momentálne ju vedie ako manažér. Nejeden bývalý futbalista hovoril o podobnej pozícii ako o veľmi zradnej a oveľa zodpovednejšej. Platí to aj pre legendu The Blues. Kým sezóna 2019/20 bola vnímaná ako aklimatizačná a 4. miesto vnímala verejnosť ako uspokojivé, teraz sa už začína hovoriť o návrate na trón.

Londýnsky tím naposledy ovládol anglickú ligu v sezóne 2016/17. Lampard tak bude mužom, ktorý oživí zlaté spomienky alebo sa stane "neúspešným ťahom vedenia". "Život hráča je do istej miery sebeckou bublinou. Byť manažérom je oveľa náročnejšie ako len 'konzumovať' okolie. Zrazu máte 25 hráčov v zostave plus realizačný tím, riešite problémy na rôznych oddeleniach a celé to je ďaleko od futbalu," povedal bývalý 106násobný reprezentant s tým, že vie, ako veľa zariskoval prechodom z hráčskej úrovne na trénerskú a okamžite riešil desiatky problémov denne.


Z ostatných siedmich duelov udržala Chelsea šesťkrát čisté konto

Štyridsaťdvaročný Angličan priznal, že má problém s oslavami úspechov, pretože sa okamžite preorientuje na ďalšie ciele. Priznáva, že hráčske úspechy mu pomohli k zisku práce trénera Derby County a neskôr Chelsea, no dnes už to je preňho dvojsečné: "Svoje ego som nechal pred dverami a začal som chápať, že ohrozené je všetko, čo som trinásť rokov budoval. Ak čokoľvek nezafunguje, všetci ma odsúdia rýchlo a bolestivo,"

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora