Články - 30.11.2020 10:54

Krvavý vzdušný súboj, hviezda Wolves putovala do nemocnice

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi škaredý moment priniesol hneď úvod sobotného zápasu 10. kola Premier League medzi Arsenalom a Wolverhamptonom. Vo vzdušnom súboji sa ocitol David Luiz s Raúlom Jimenézom a oboch po tvrdom strete zaliala krv. Kým domáci stopér po ošetrení ešte nejaký čas hral s obviazanou hlavou, mexický útočník bol na tom o poznanie horšie. Jeho telo ostalo nehybne ležať na zemi, zásah zdravotníkov bol urgentný a hra bola prerušená na dlhých desať minút.

Čas sa zdanlivo takmer zastavil, obzvlášť, keď museli lekári priložiť Jimenézovi kyslík a ležiac na trávniku ho preberali. Wolves už v 15. minúte nútene striedali, do hry sa nečakane skoro dostal Fabio Silva a zranený autor štyroch tohtosezónnych gólov bol namiesto útrob štadióna prevezený do nemocnice. Keďže šlo o obojstranne nebezpečný stret hlavami, kompetentní sa pozastavujú aj nad postupom Arsenalu. David Luiz sa totiž vrátil do hry, no do druhého dejstva už nezasiahol a vymenil ho Rob Holding.

Oba tímy hrajú najbližší zápas už v nedeľu a štart tejto dvojice je otázny. Kým Brazílčan by na derby s Tottenhamom mohol byť k dispozícii, u Jiméneza je to to nereálne. Najaktuálnejšie správy z tábora Wolves potvrdili fraktúru lebky, po ktorej útočník absolvoval operáciu a v tejto sezóne už do akcie nemusí zasiahnuť. Len v októbri pritom podpísal nový štvorročný kontrakt a na Molineux Stadium pôsobí od júla 2019. Stal sa pritom osvedčenou streleckou zbraňou a v minulej sezóne sieť napol 27krát v súčte všetkých súťaží. V Európskej lige sa proti Slovanu Bratislava trafil v oboch vzájomných zápasoch.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora