Články - 01.12.2020 15:37

Ďalšia hviezda Premier League bude po vzore Rashforda kŕmiť hladných

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita
Andy Robertson

Obzvlášť v tomto zradnom a chaotickom období sa veľmi cení, keď futbalista nemyslí len na seba. Pozornosť médií sa už nejaký čas zaslúžene koncentruje na futbalistu Marcusa Rashforda, ktorý šíri povedomie o potravinovej chudobe detí vo Veľkej Británii a spoločne so svojou rodinou sa aktívne podieľa na zabezpečovaní jedla. Získal za to dokonca aj komunitné ocenenie od BBC, ktoré si na galavečeri neprebral práve preto, že mal plné ruky práce so svojou charitou.

V jeho šľapajách sa vydáva aj Škót Andy Robertson, ktorý založil vlastnú organizáciu, ktorej zameranie je podobné, avšak špecializuje sa na svoju päťmiliónovú vlasť. Hoci ide o hráčov dvoch odvekých rivalov (FC Liverpool a Manchester United), ich myšlienka je rovnaká a plánom je pomôcť problém riešiť na celých Britských ostrovoch. Rashford svoje úsilie investuje do FareShare od marca a dnes už je jeho ambasádorom. Vo veľkom sa podieľa na príprave, balení a distribúcii jedla do rôznych kútov krajiny.

Robertson charitu pomenoval svojou poznávacou značkou s iniciálmi a číslom dresu - "AR26". Nechce pritom len zabezpečovať potraviny, ale aj v ekonomicky a sociálne slabších rodinách dopriať deťom radosť zo športu a možnosť sa mu venovať. Glasgowský rodák si dáva do budúcna za cieľ aj pomoc pri liečení chorôb, keďže zdravotná starostlivosť patrí medzi ďalšie oblasti, ktoré si nemôže dovoliť každý.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora