Články - 02.12.2020 08:52

Taká je Premier League. van de Beek ukázal rozkopanú nohu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Perspektívny holandský futbalista Donny van de Beek má za sebou tri mesiace pôsobenia v Manchestri United a na anglickú ligu si pomaly začína zvykať. Na sociálnych sieťach sa však odľahčene vyžaloval, aká tvrdá je táto súťaž v porovnaní s Eredivisie. "Vitaj v Premier League!" napísal ku svojej instagramovej story, na ktorej ukázal poriadne opuchnutý členok po zápase so Southamptonom. Práve takéto duely, s drámou do poslednej minúty, zvyknú hráčov bolieť najviac a ani nováčikov na britských trávnikoch nik neobchádza.

Nielen individuálne výkony van de Beeka, ale celého Manchestru United boli v úvode sezóny podrobené kritickým slovám. Holanďan sa do akcie väčšinou dostáva len ako striedajúci hráč na dvadsaťminútové úseky, pokiaľ vôbec. Mužstvu zase patrí v Premier League priebežné deviate miesto. Mohlo byť aj horšie, no proti tabuľkovo lepšie postavenému Southamptonom "červení diabli" zmazali dvojgólové manko a vyhrali. Už po 33 minútach pritom prehrávali 0:2 a nakročené bolo k veľmi nelichotivému výsledku. Bruno Fernandes a najmä dvojgólový Edinson Cavani však zariadili obrat.

Rodák z Nijkerkerveenu, ktorý od mladosti pôsobí v Ajaxe Amsterdam, si zahral doteraz len v siedmich zápasoch najvyššej anglickej súťaže, z toho len jediný raz bol súčasťou základnej zostavy. Práve v najaktuálnejšom zápase. O čosi viac priestoru dostáva v Lige majstrov, kde bol členom základu v troch zo štyroch úvodných odohraných skupinových duelov. Aj preto fanúšikov pomerne vystrašil fotografiou, na ktorej jeho členok vôbec nevyzerá tak, že by mal v týždni uniesť ďalší zápas. V strede poľa pritom alternuje s Brunom Fernandesom, Paulom Pogbom, Fredom, Scottom McTominayom či Nemanjom Matićom. Možností, ako vyskladať zálohu, teda majú United dostatok.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora