Články - 02.12.2020 13:07

Patril medzi najtrestanejších. Terry dostal žltú kartu po štyroch rokoch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

V rokoch 2007 až 2012 by sme v zostave Chelsea nenašli futbalistu, ktorý by zbieral viac kartových trestov ako John Terry. Premier League bola v tom období ligou, v ktorej stopér za žiadnych okolností nesmie uhnúť zo súboja a vtedajší anglický reprezentant sa na to adaptoval dokonale. V roku 2018 svoju aktívnu kariéru ukončil, začal sa venovať trénerskému remeslu a dnes je asistentom trénera Aston Villy. To však neznamená, že karty už zbierať nebude. S Birminghamčanmi sa pred dvomi rokmi prebojoval naspäť medzi elitu a cez víkend bol napomenutý arbitrom Petrom Bankesom.

Štatisti okamžite prileteli s úsmevným faktom, že Terry dostal žltú kartu v Premier League po 1 014 dňoch. Tá doteraz posledná bola z novembra 2016, kedy bol napomenutý na konci remízového zápasu so Swansea City a po konflikte s trénerským tímom West Hamu na ňu nechal zabudnúť. Londýnsky rodák pritom v mládeži práve u "kladivárov" pôsobil, no VAR-om neuznaný vyrovnávajúci gól z 92. minúty ho celkom logicky nenechal chladným.

Napriek prehre, nálada v tábore Aston Villy môže byť po desiatich kolách dobrá. Nachádza sa na desiatej pozícii a za sebou drží velikánov, akými sú Manchester City či Arsenal. Odohraných má pritom len deväť zápasov, čo je menej ako väčšina súperov v súťaži. Tým duelom k dobru je však konfrontácia s vysoko favorizovanými City. Toto stretnutie spadalo do programu prvého kola, avšak bolo odložené. I tak možno v porovnaní s minulosezónnym 17. miestom a dramatickým bojom o záchranu hovoriť o veľmi pokojných vodách.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora