Články - 10.12.2020 12:07

Bučanie počas kľačania, potom udobrenie. Millwall sa zmieril s fanúšikmi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Problémové správanie fanúšikov anglického Millwallu nie je ničím novým. Druholigista od prvého decembrového víkendu pútal pozornosť médií potom, ako fanúšikovia vypískali hráčov za pokľaknutie v boji proti rasizmu. Klub ich za to v oficiálnom stanovisku pokarhal, priaznivci sa ohradili tým, že bučanie a pískanie nie je rasizmom. Kauza však má šťastný koniec, o ktorú sa mužstvo z juholondýnskej oblasti Bermondsey postaralo o tri dni neskôr. Na zápas s QPR vyšlo na trávnik v dresoch "Kick It Out", teda kampane v boji za akúkoľvek nerovnoprávnosť, za čo si vyslúžili potlesk.

Myšlienku odsúhlasil aj sponzor, ktorý sa pre toto derby stretnutie z dresu vytratil a nahradilo ho iné logo. Hráči oboch tímov si to ruka v ruke namierili pred tribúnu a vyjadrili takto svoj postov v boji proti diskriminácii. Po dohode, hráči Millwallu pred výkopom nepokľakli, keďže myšlienku vyjadrili inak. Kľakli však hráči QPR, za čo si vyslúžili mohutný aplauz dvoch tisícok priaznivcov. Tým sa zdá, že kauza má šťastný a úspešný koniec. "Bolo to náročných niekoľko dní, ale chceme a musíme ťahať za jeden koniec povrazu pre dobro nášho klubu," píše Millwall na svojom webe.

Od bučania na zápase s Derby County po potlesk v zápase s QPR prešli len tri dni. Fanklub sa nechal počuť, že má problém s organizáciou Black Lives Matter, ktorej názory sú podľa neho "extrémne politické". Dodal, že by proti domácej organizácii v boji za rovnoprávnosť či proti diskriminácii nikdy nepískal. Práve na londýnskom derby dostal možnosť dokázať to a úlohu splnil. Pred duelom si každý fanúšik na svojom sedadle našiel aj list od vedenie klubu, ktorý vysvetľoval situáciu.

"Oči futbalového sveta sú dnes večer sústredené na náš klub a všetci chcú, aby sme zlyhali. Spoločne, ako jeden muž, nedovolíme, aby sa to stalo," píše sa v liste. V tom zároveň PR oddelenie priznáva, že touto predzápasovou kampaňou riskuje naozaj veľa a neúspech môže jeho zamestnancov stáť miesto. Verili však, že má zmysel. O potlesku sa v konečnom dôsledku hovorilo viac ako o zápasovej remíze 1:1.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora