Články - 17.12.2020 19:42

Obranca oslávil gól súpera. Vraj myslel, že neplatí

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zvláštny moment sa naskytol priaznivcom druhej anglickej futbalovej ligy a emócie vlastných fanúšikov proti obrancovi Mosesovi Odubajovi pretrvávajú naďalej. Sheffield Wednesday v dôležitom zápase o záchranu podľahol domácemu Nottinghamu Forest 0:2 a kým víťaz sa vyšvihol tesne nad zónu zostupu, zdolaní ostávajú na poslednej priečke s osembodovým mankom na zónu bezpečia. Zápasová definitíva sa zrodila v 87. minúte, kedy dekoncentrovaná obrana nezastavila nábeh Lewisa Grabbana a ten loptu poslal do siete. 27-ročný hosťujúci zadák rozhodne tento moment neprijal s hnevom ani smútkom a strelcovi s úsmevom na tvári pogratuloval k spečateniu výsledku.

Aspoň tak zvláštna situácia zo záveru pôsobila. Grabban sa po ostrom súboji predral cez stopéra a zblízka prekonal brankára Sheffieldu. Odubajo šiel strelcovi spokojne naproti, nastavil mu ruku a obaja si spokojne tľapli. Brániaci hráč sa tak stal prvým, s ktorým sa autor gólu potešil. Až potom k nemu pribehli spoluhráči a oslávili len štvrtú výhru v devätnástom kole. Sheffieldských fanúšikov sa zmocnil pochopiteľný hnev a video inkriminovaného momentu začali vo veľkom šíriť sociálnymi sieťami. Ani jeho aktér nepodal ku svojmu správaniu úplne adekvátne vysvetlenie.

Tvrdí, že úsmev a nastavenie ruky súviselo s presvedčením, že tento gól nemôže platiť a vnímal ho ako útočníkovo ospravedlnenie za to, že akciu dohral kopnutím lopty do brány. Pravdou je, že tesne predtým sa jej zmocnil pomerne nebezpečným spôsobom, avšak rozhodca v jeho činnosti faul nevidel. "Nikdy by som si s protihráčom netľapol preto, že nám strelil gól. Grabbanovi som povedal, že to pre faul nemôže byť gól," nepresvedčivo vysvetľoval na Twitteri. "Videá, vytrhnuté z kontextu, môžu byť zle pochopené. Dúfam, že som to objasnil všetkým, ktorí zapochybovali mojej oddanosti klubu," povedal londýnsky rodák, ktorý v zápase zároveň dostal piatu žltú kartu, čo bude znamenať jeho absenciu v najbližšom kole.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora