Články - 22.12.2020 22:17

Aká hlboká je kríza Arsenalu? Podľa expertov hrozí vypadnutie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Na konci minulého ročníka zverenci Mikela Artetu v Premier League zdolali Liverpool, vyškriabali sa tabuľkou na konečné 8. miesto a pritom v semifinále FA Cupu vyradili Manchester City a vo finále pokorili Chelsea. Zdalo sa, že nová sezóna môže vniesť veľa svetlých chvíľ a zodpovedali tomu aj výhry v úvodných dvoch kolách so súčtom skóre 5:1. Tým sa však výpočet pozitív skončil a "kanonieri" sa na domácej scéne značne trápia. S bilanciou 4-2-8 okupujú 15. miesto, nevyhrali už sedem kôl a je otázkou, aké veľké rozmery môže mať súčasná kríza. Experti televíznej stanice Sky Sports sa domnievajú, že obrovské a tímu hrozí po 106 rokoch účasť v druhej lige.

Najotvorenejšie s touto možnosťou pracuje Alan Shearer, podľa ktorého je koniec trénera veľmi blízko. Arteta už po prehre s Evertonom hovoril, že si je vedomý potreby drasticky zlepšiť výsledky. Podľa legendy Newcastlu je to bližšie ako sa Španiel domnieva. "Strašné! Žiadna kreativita, hráči sa nehýbu dostatočne a ani sa nepribližujú pracovitosti, akú by mali mať. Arteta by sa mal naozaj obávať, pokiaľ má táto partia zachraňovať jeho prácu," povedal kriticky v štúdiu. Na poznámku moderátora, že s londýnskym tímom zrejme nemožno počítať ako s kandidátom na zostup, bol nemenej rázny: "Nebol by som si taký istý. Obzvlášť pri prístupe niektorých hráčov."

Jermaine Jenas, ktorý trávil časť svojej kariéry v Newcastli aj Tottenhame, s kolegom súhlasil a rovnako ťažko hľadá pozitíva na súčasnom Arsenale. "Myslím si, že Kieran Tierney hrá naozaj dobre a je nefér, že ho strháva dole okolité dianie. Jeho partnerstvo s Bukayom Sakom na ľavej strane je niečím, na čom by Arteta mohol stavať," vypichol nábehy Saku a prácu s loptou Tierneho, ktoré sú podľa neho to jediné, čo si v súčasnej situácii zaslúži pochvalu. Škótsky obranca si jednoducho robí svoju prácu, čo v tíme nie je samozrejmosť. "Veľa hráčov sa schováva, hrajú sa na mŕtveho chrobáka a za ostatné týždne nie sú veľkým prínosom pre tím," povedal bývalý reprezentačný stredopoliar Jenas.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora