Články - 24.12.2020 19:51

Anglický pohár bude trvať dlhšie, finále sa odkladá

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

EFL Cup, anglický Ligový pohár alebo komerčne Carabao Cup patrí na ostrovoch medzi tie menej prestížne klubové trofeje. Najlepšie tímy v tejto súťaži dávajú často priestor svojim náhradníkom či členom rezervy, no každý triumf sa počíta a na každé finále sú zvedaví aj fanúšikovia. Presne takto uvažuje aj FA, ktorá vymyslela náhradný termín pre tohtosezónne finále. Hoci turnaj len v utorok otvoril svoje štvrťfinálové brány, finále sa s určitosťou neodohrá v plánovanom termíne 28. februára.

Novým dátumom je 25. apríl. Oproti prvotne naplánovanému kalendáru pritom ku žiadnym zdržaniam neprišlo. Liverpool, Chelsea, Leicester či Arsenal sa už z hry porúčali. Vo štvrtý januárový deň sa začne semifinálová fáza, no pred posledným duelom, hraným na Wembley, vznikne pomerne dlhý prestoj. Angličania totiž chcú, aby sa o víťazovi rozhodovalo na zaplnenom štadióne, čo momentálne ešte možné nie je. Či sa na konci apríla bude môcť 90-tisícový futbalový stánok plniť, je síce otázkou, no pravdepodobnosť je rozhodne vyššia ako počas februára.

Držiteľa tejto trofeje sa tak dozvieme takmer o tri mesiace neskôr ako zvyčajne. Finálové zápasy sa hrávali na konci februára, minuloročné zdržania posledný zápas ročníka posunuli na začiatok marca. Problém s výpadkom formy i tak cítiť nebude. Hoci od semifinálového víťazstva vznikne 16-týždňový prestoj, počas neho sa odohrá až šestnásť ligových kôl. Duel 33. kola Premier League si aktéri finále EFL Cupu budú musieť preplánovať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora