Články - 07.01.2021 17:41

Nemáš na to, povedal rozhodcovi a zaplatil pokutu 25-tisíc

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Za svoje správanie musí niesť následky futbalový tréner Nuno Espírito Santo, ktorý momentálne šéfuje lavičke Wolverhamptonu. Disciplinárna komisia FA mu vymerala pokutu 25 tisíc libier za kritické slová na adresu Leeho Masona po ligovom zápase s Burnley. Jeho zverenci zápas prehrali 1:2 a Portugalčan neskrýval nespokojnosť s arbitrom napriek pokutovému kopu, ktorý bol tesne pred koncom nariadený v prospech jeho celku. Jeho premenenie znamenalo len skorigovanie konečnej prehry.

Niekoľko nespokojných slov naznačil aj v pozápasovom rozhovore a do konfliktu sa s ním dostal aj priamo počas duelu. Santo mal Masonovi povedať, že nemá na to, aby pískal duely najvyššej anglickej súťaže. Keď bol vyzvaný, aby sa ospravedlnil, odmietol to. Uznal síce, že jeho správanie nebolo vhodné a použil priostré slová, no za svojím názorom a hodnotením si stojí. V opačnom prípade by udelenú pokutu mohol znížiť a na jeho trest by sa nahliadalo o čosi zmierlivejšie.

Tréner sám požiadal o to, že by sa rád dostavil pred regulačnú komisiu a vysvetlil jej, prečo dané slová vyslovil. Bolo mu síce vyhovené, no komisári vyhodnotili, že osobne urazil rozhodcu a navyše znevážil futbal. V prebiehajúcej sezóne Premier League, Lee Mason viedol sedem duelov a radí sa tak medzi menej vyťažených mužov. Martin Atkinson či Michael Oliver pískali už trinásť stretnutí, druhý menovaný aj Ligu majstrov a Ligu národov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora