Články - 08.01.2021 17:46

Prestávajú nám pískať penalty, sťažoval sa Klopp po prehre

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Po sedemnástich odohraných zápasoch v minulej sezóne mal FC Liverpool na konte 49 bodov, momentálne 33. To najlepšie ilustruje odlišné rozpoloženie, v ktorom sa zverenci Jürgena Kloppa nachádzajú a kouč sa pustil po ostatnej ligovej prehre do zaujímavej úvahy. Tvrdí, že v prospech jeho tímu sa prestali pískať pokutové kopy. Minimálne pri prehre so Southamptonom 0:1 boli v jeho o očiach o dve jasné penalty pripravení a nešlo o jediný taký duel.

Kloppovi sa nepáčilo zablokovanie Wijnaldumovej strely rukou ani súboj, po ktorom šiel k zemi Sadio Mané. "Počul som, že Manchester United kopal za ostatné dva roky viac pokutových kopov ako my počas najaktuálnejších piatich sezón. Nerozumiem, či je to moja chyba alebo čo sa deje," povedal nemecký tréner a čísla mu dávajú za pravdu. Od sezóny 2018/19 kopali The Reds sedemnásť penált, kým ich odveký rival a zároveň najbližší prenasledovateľ je na cifre 32. Na tú by sa Liverpool dostal v súčte piatich rokov.

Zároveň dodáva, že to neospravedlňuje zlé výkony v ostatných týždňoch. Tie sa zmeniť dajú, verdikty rozhodcov nie. Hoci ide o tím s najlepšou ofenzívou v lige, neskóroval už 258 minút a sebavedomie v útoku citeľne chýba. "Je to náš problém, ale futbalové problémy treba riešiť na trávniku, preto na tom intenzívne pracujeme. Tejto situácie sme si vedomí. Nie sme hlupáci a čoskoro na to zareagujeme," priznal 53-ročný kouč.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora