Články - 09.01.2021 11:11

Vymenil si dres s protihráčom, no o pár sekúnd ho pýtal späť

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Anglická futbalová Premier League má počas tohto víkendu krátku pauzu. Tú spôsobil slávny FA Cup, ktorý má na programe zápasy druhého kola. Jeden z nich sa odohral už včera, keď Aston Villa hostila Liverpool. Tento duel ponúkol hneď niekoľko zaujímavých udalostí.

Už pred zápasom odštartovali problémy domáceho celku. Aston Villu totiž zmáha koronavírus, keď boli pozitívne testovaní niekoľkí hráči. Klub sa však napriek tomu rozhodol súboj FA Cupu odohrať, no príležitosť dostali mladší hráči z akadémie. Tým sa prirodzene nedávali veľké šance na úspech, špeciálne, ak sa proti nim postavili hráči ako Mohamed Salah či Sadio Mané. Po hodine hry ale na ukazovateli skóre svietil výsledok 1:1. Liverpool síce išiel do vedenia už v štvrtej minúte zásluhou Maného, no štyri minúty pred koncom prvého dejstva vyrovnal len 17-ročný Louie Barry.

Práve tento mladík upútal pozorných divákov po skončení zápasu. Pre Barryho to bol premiérový štart v A-tíme Aston Villy, a teda prirodzene aj premiérový presný zásah. Ten síce nestačil na futbalový zázrak, keď domáci napokon podľahli Liverpoolu 1:4, no mladý útočník upútal aj iným spôsobom. Po záverečnom hvizde prišiel za hosťujúcim Fabinhom, s ktorým si vymenil dres. Na to však reagoval jeden z členov domáceho realizačného tímu. Pripomenul Barrymu, že práve odovzdal svoj debutový dres, v ktorom dokonca dal gól slávnemu klubu z Anfield. Mladík tak okamžite vyštartoval za Brazílčanom, aby si svoj dres vypýtal späť.