Články - 09.01.2021 16:01

Legenda zasponzoruje ôsmoligistu pri najväčšom zápase histórie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Anglický futbalový klub Marine AFC má pred sebou najväčší zápas klubovej histórie, keď v treťom kole FA Cupu nastúpi na pôde Tottenhamu Hotspur. Ide pritom o účastníka ôsmej najvyššej anglickej súťaže, ktorého príbeh sme vám ponúkli už v decembri. Účasť v najstaršej klubovej súťaži si zabezpečil cez kvalifikáciu a po postupe cez šiesto a štvrtoligových súperov teraz čelí tímu o sedem líg vyššie. Duel s výraznejším kvalitatívnym rozdielom sa v histórii pohára nikdy nehral.

Pred veľkým dňom sa do pozície jedného z jeho sponzorov vložil bývalý anglický futbalista Jamie Carragher. Marine je totiž klubom z oblasti Merseyside, kde sídli aj FC Liverpool, ktorého je tento muž ikonickou postavou. Tým ich vzťah nekončí. Jeho aktuálnym bydliskom je oblasť Crosby, v ktorej tento celok sídli. Primárny sponzor sa však neligovému tímu relatívne krátko pred cestou obrátil chrbtom, no rýchlo reagovala Carragherová nadácia JC23.

Jej plagáty sa majú objaviť na štadióne a pôjde o jedného z mála partnerov, ktorý do účastníka Northern Premier League North West vložil dôveru a zafinancoval jeho vystúpenie. "Nadácia JC23 robí skvelú prácu v pomoci mladým ľuďom nielen v Liverpoole, ale po celom svete. Sme mimoriadne hrdí, že sa stala naším partnerom pri tejto špeciálnej príležitosti," píšu Marine na svojom klubovom webe aj sociálnych sieťach.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora