Články - 10.01.2021 19:46

Tím zo šiestej ligy oslávil veľké víťazstvo lovesongom od Adele

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Anglické poháre tradične pútajú pozornosť aj príbehmi trpaslíkov. Jeden taký píše tento rok Chorley FC, účastník šiestej najvyššej súťaže, ktorý prenikol medzi 32 najlepších celkov súťaže. V treťom kole si pritom poradil s Derby County. To pôsobí v League Championship, kde stabilne patrí do hornej polovice tabuľky a ašpiruje na postup do elitnej anglickej spoločnosti.

Veľký úspech bolo treba patrične osláviť a mužstvo zo severozápadu krajiny sa do toho odhodlane pustilo. Už v šatni odpálilo mohutnú párty v rytmoch speváčky Adele. "Someone like you" asi ešte nikdy neznelo Lancashirom tak mohutne, ako v sobotu večer po víťazstve 2:0. "Počul som, že si sa usadil s partnerkou, si ženatý a splnili sa ti sny," síce nie je úplne text hodný futbalového chorálu, ale aj tento "dojímak" futbalistom stačil.

Isté už je, že v ďalšom kole FA Cupu bude Chorley FC jediným mužstvom zo šiestej ligy a zároveň papierovo najslabším celkom, ktorý si zabezpečil miesto v ďalšom kole pohára. Po svojom vystúpení si ešte musel počkať na počínanie Marine AFC, ktorý hrá dokonca ôsmu ligu a jeho prekážkou bol Tottenham Hotspur. Favorit zápas vyhral 5:0.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora