Články - 10.01.2021 14:35

Dúbravka žiaril, ale prečo mu hovorili "Dubravnik"?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka sa v sobotu dočkal tohtosezónnej zápasovej premiéry. Nastúpil medzi tromi žrďami Newcastlu United v dueli 3. kola FA Cupu na trávniku Arsenalu Londýn. Napriek solídneho výkonu a viacerým dobrým intervenciám nakoniec nezabránil prehre "strák" 0:2 po predĺžení.

Čoskoro 32-ročný Žilinčan (nar. 15. januára 1989) v uplynulých mesiacoch laboroval so zranením členka. Medzitým si v Premier League spoľahlivo zastal miesto v bránke Newcastlu Karl Darlow, no Dúbravka ukázal, že naňho bude v nasledujúcich týždňoch poriadne tlačiť. Na Emirates Stadium viackrát ukázal svoje kvality a pripravil o gólovú radosť Pierra-Emericka Aubameyanga, Joea Willocka či Granita Xhaku.

Dúbravkov výkon neunikol pozornosti futbalových expertov a v mrazivom počasí sčasti prispel k úsmevnej príhode. Komentátor BBC Sport Danny Murphy, niekdajší hráč FC Liverpool, vyslovil priezvisko slovenského gólmana "Dubravnik", čoho sa hneď chytil bývalý skvelý útočník Gary Lineker a Murphyho napomenul.

"Ďakujem, že si na to upozornil, Gary. Netradičná chybička. Asi to bolo tým, že stojím už viac ako 100 minút pri teplote mínus štyri stupne Celzia. Keď som to povedal, už som chcel nechať tak, ale Gary sa toho, samozrejme, chytil," skonštatoval s úsmevom Danny Murphy.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora