Články - 13.01.2021 09:14

Manchester United na čele Premier League

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/joj

Vo futbalovej Premier League sa nám menil líder tabuľky. Na prvú priečku sa dostal Manchester United, keď zvíťazil 1:0 v Burnley.

Víťazstvo nad Burnley zabezpečil tečovaným volejom z hranice šestnástky zo 71. min Paul Pogba. Práve tento Francúz je zosobnením celkového pohľadu na ManUtd ako mužstvo. Člen víťazného tímu Francúzska na MS 2018 dokáže zahrať vskutku ako majster sveta, ale keď mu nejde karta, pýta sa frustrovaný dolu z ihriska. "Vedeli sme, že ak zvíťazíme, posunieme sa na čelo tabuľky. Nechceli sme okolo toho robiť prílišné haló, ale je to určite skvelý moment. A uvidíme, čo prinesú ďalšie zápasy," skonštatoval Pogba. "Urobil to perfektne. Bol to dôkaz toho, že je skvelý futbalista. A celkovo hral výborne," pochválil svojho zverenca Solskjaer.

"Zaťali sme zuby a povedali si, že len víťazstvá nás môžu posunúť dopredu. Začali sme veriť, že si môžeme veriť. Najmä v zápasoch na ihriskách súperov si počíname veľmi dobre. Mnohokrát sme odviedli dobrú prácu tréneri aj hráči a odrazilo sa to na výsledkoch. Ocitli sme sa v lepších časoch a prvé miesto v tabuľke je pre nás veľký moment," komentoval tréner Ole Gunnar Solskjaer, cituje ho BBC Sport.

Bývalý kapitán ManUnt Gary Neville poukázal na to, že za šesť až osem týždňov sa dá vo futbale úplne "prekopať" celá sezóna - v pozitívnom zmysle slova. "Mužstvo sa nakoplo, cítiť spolupatričnosť a tímového ducha. Prakticky z ničoho sa United ocitli v boji o titul a to je veľká vec," skonštatoval Neville pre Sky Sports. "Pred ôsmimi týždňami to bolo len o Liverpoole. United síce mali vždy vo svojej zostave pár kvalitných hráčov, ale až teraz sa správajú tímovo," dodal bývalý skvelý obranca a 85-násobný anglický reprezentant.

United vyhrali siedmy z ôsmich zápasov a po Novom roku vedú tabuľku prvýkrát od roku 2013. Vtedy získali aj titul.

Už ten najbližší zápas bude mať náboj ako hrom. "The Red Devils" vycestujú do Liverpoolu, kde si v nedeľu v rámci 19. kola PL zmerajú sily s úradujúcim šampiónom a zároveň tímom, ktorý aktuálne preskočili na čele tabuľky. Ak na Anfielde zvíťazia, FCL odskočila na 6 bodov. "Bude to veľký a krásny zápas pre každého z nás. Musíme sa dobre pripraviť a opäť zabojovať o víťazstvo," burcuje Pogba. "Bude to pravý test pre nás proti šampiónovi Anglicka. Momentálne sme však sebavedomí a tešíme sa na zápas," upozornil tréner Solskjaer.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora