Články - 16.01.2021 17:22

Špílmacher Manchestru United kráľom Premier League

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Dlho sa trápili, no teraz sú opäť na čele tabuľky. Reč je o futbalistoch Manchestru United, ktorým zatiaľ mimoriadne vychádza sezóna 2020/21. V domácej súťaži sú totiž v boji o titul, k čomu výraznou mierou pomáha špílmacher Bruno Fernandes. Portugalčan patrí medzi najlepších hráčov Premier League, o čom svedčí aj ocenenie, ktoré už má takmer trvalý pobyt na jeho poličke.

Aj v decembri minulého roka totiž podával podľa kompetentných najlepšie výkony, čím si vyslúžil cenu pre najlepšieho hráča mesiaca. Takéto ocenenie si prebral po štvrtýkrát za rok 2020, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu futbalistovi v Premier League. Fernandes sa z trofeje tešil vo februári, júni, novembri a decembri. Ktovie, ako by vyzerala jeho vitrína, ak by sezónu neprerušil koronavírus.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bleacher Report Football (@brfootball)

Napriek tomu sa portugalský reprezentant zaradil k veľkým futbalovým menám. Celkovo štyri ocenenia za hráča mesiaca dostali v Premier League napríklad Dennis Bergkamp, Thierry Henry, Frank Lampard či Fernandesov krajan Cristiano Ronaldo. Len päť futbalistov získalo viac takýchto trofejí. Po päť ich majú Robin van Persie a Wayne Rooney, šiestimi sa pýšia Steven Gerrard a Harry Kane, zatiaľ čo na čele je osamotený Sergio Aguero so siedmimi cenami. Ani jednému z týchto hráčov sa však nepodarilo získať štyri takéto trofeje v jednom roku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora