Články - 17.01.2021 11:42

Najväčšie anglické derby bude mať tabuľkový náboj, ako už dávno nie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Marcus Rashford

Keď prežíval Manchester United svoje najslávnejšie obdobie počas éry Alexa Fergusona, Liverpool mu bol priamym konkurentom v boji o titul len v jednej sezóne. Keď zase po troch desaťročiach naspäť na trón vychádzal FC Liverpool, United mali priveľké manko na to, aby mu to mohli skomplikovať. Január 2021 možno začne písať v ére tejto rivality novú kapitolu, aspoň v to oba tábory veria. Pôjde o súboj prvého s tretím a víťaz sa minimálne na dva dni usadí ne čele Premier League.

Takto vysoko boli v deň vzájomného zápasu oba tímy naposledy v septembri 2013, no to sa hralo len tretie kolo a so súčasnosťou to ťažko porovnávať. Súboj prvého s tretím to bol naposledy v ročníku 2008/09, ale ani tam sa víťaz duelu automaticky neposúval na čelo poradia. V nedávnej minulosti by sme naopak našli liverpoolsko-manchesterské konfrontácie, pri ktorých ani jeden celok nebol v prvej trojke, respektíve sa jednému darilo oveľa lepšie ako druhému.

Manchester United nad svojím odvekým rivalom nevyhral v ostatných štyroch meraniach síl, ale aktuálna forma vypovedá v jeho prospech. The Reds z ostatných troch kôl vydolovali len chudobné dva body, navyše ich trápi častá a početná maródka. The Red Devils, naopak, neprehrali už jedenásť ligových stretnutí. Nie sú to jediné dva tímy, ktoré momentálne pomýšľajú na titul. Medzi nimi je vtesnaný Leicester a aj ten by mohol byť po víkende lídrom anglickej ligy. Sledovať treba aj Manchester City, ktorý má ešte zápasy k dobru a ich zvládnutie by mohlo stačiť k posunu na čelo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora