Články - 22.01.2021 19:21

Bývalá hviezda City: prial by som si hrať kdekoľvek

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/BBC

Príbehu Wilfrieda Bonyho sme sa na našom webe čiastočne venovali už pred rokom. Hviezdny útočník svojho času strieľal góly za Spartu Praha, Vitesse Arnhem, Swansea City, neskôr aj za Manchester City a národné mužstvo si od neho sľubovalo, že ho môže dostať minimálne na kontinentálny trón. Lenže po piatich hviezdnych rokoch v Premier League sa začal zo scény pomaly vytrácať a dnes, vo veku 32 rokov, by bol rád za akýkoľvek angažmán. "Môj agent je v kontakte s tureckými, čínskymi, kórejskými aj ruskými tímami. Nechávam to plne na ňom a koncentrujem sa na vlastný tréning. Chcem byť stopercentne fit, keď nastane čas na prestup," povedal bývalý obávaný útočník.

Hviezdne obdobie sa začalo strácať v tichu v roku 2016, kedy Manchester City vyhodnotil jeho strelecký prínos ako nepostačujúci. Ožiť nedokázal ani v druholigovom Stoke City a po návrate do Swansea. Podpísali sa pod to aj zranenia a ostatné dva roky pôsobil na Arabskom polostrove. V novembri sa dohodol na ukončení kontraktu a vrátil sa do Walesu, kde chcel opäť trénovať s "labuťami", v ktorých akadémii pôsobí aj jeho syn. "Bolo to veľmi náročné. Šéf akadémie sa mi preto snažil nájsť miesto v rezerve, ale v dobe koronavírusu to bolo komplikované. Preto som sa rozhodol pre Newport, kde mám kamaráta trénera Mikea Flynna," opísal novinárom svoju cestu do tímu zo štvrtej anglickej ligy.

Samotnému Newportu sa však upísať nechce. Rád by bol za akúkoľvek ponuku od kvalitnejšieho profesionálneho tímu a aktívne by chcel behať po trávnikoch ešte tri či štyri roky. Či to bude na Britských ostrovoch alebo v zahraničí, údajne nerozhoduje. "Musíme byť vďační za každú minútu, ktorú trávime na ihrisku. Je to privilégium, ktoré si treba užívať," povedal a dodal, že za skončenú nepovažuje ani svoju reprezentačnú kariéru. V najcennejšom drese pritom nehral od roku 2019. Zahral si na Majstrovstvách sveta v Brazílii a o rok neskôr tento tím vyhral Africký pohár národov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora