Články - 23.01.2021 21:57

Všetci ho chvália, Thiago vraj môže za úpadok Liverpoolu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Po väčšine liverpoolskych ligových zápasov sa na rôznych fórach objavia zápasové štatistiky Thiaga Alcantaru, ktorý tradične rozdáva najpresnejšie a najpočetnejšie prihrávky spomedzi všetkých na trávniku. Značná časť fanklubu The Reds ho za to velebí a jeho letný príchod z Bayernu Mníchov si nevie vynachváliť. Iný názor však má Dietmar Hamann, ktorý v minulosti odohral na Anfielde sedem rokov.

Španielsky futbalista podľa neho dáva o sebe vedieť, no pre tím je to na škodu veci. Liverpoolska hra bola podľa nemeckého televízneho experta založená na rýchlych a priamočiarych akciách, čo klubu vynieslo úspech a titul po tridsiatich rokoch. Thiago namiesto toho vraj hru spomaľuje a s loptou sa mazná pričasto aj pridlho.

"Liverpool mal v minulosti tvrdo pracujúcich stredopoliarov, ktorí technicky neboli až takí zdatní, ale rýchlo odovzdávali loptu na Maneho či Salaha. Keď taký krídelník dostane rýchlu loptu, už je ťažko zastaviteľný," opísal bývalý záložník devízu, o ktorú mali The Reds prísť. Thiago mal negatívny vplyv na dynamiku hry a momentálne mužstvo ťahá päťkolovú sériu bez víťazstva.


Počtom prihrávok láme Thiago liverpoolske rekordy od svojho príchodu. V januárových ligových dueloch mužstvo držalo loptu na svojich kopačkách 68 percent času, no nestrelilo ani gól.

Voči 29-ročnému španielskemu reprezentantovi pritom Hamman nič nemá a považuje ho za veľmi kvalitného futbalistu. Pasuje však do tímov, ktoré stavajú na dlhom držaní lopty, kontrole diania na trávniku a postupných útokoch. Takým Liverpool nie je a disponuje rýchlonohými ofenzívnymi hráčmi či wingbackmi s výbornou rozohrávkou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora