Články - 27.01.2021 16:59

Škótsky psycho či Viking. Tierney baví odolnosťou voči zime

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Januárové teploty v Londýne sú blízke nule a počas tréningov či zápasov nie ojedinele sneží. Obranca Kieran Tierney si však z toho ťažkú hlavu nerobí a na trávniku ho vidieť akoby bolo leto - v šortkách a tričku s krátkym rukávom. Fanúšikovia mu na sociálnych sieťach dali množstvo prívlastkov, ako napríklad "bláznivý Viking" či "psycho Škót".

Kým jeho spoluhráči mrznú aj v termo prádle, škótsky reprezentant si chladné počasie užíva. V klube pritom má dlhší čas povesť zabávača pre svoju nekonvenčnosť. Pred minulosezónnym pohárovým duelom proti Sheffieldu United prišiel do dejiska s nákupnou taškou z obchodného reťazca Tesco. Momentálne pozornosť púta odolnosťou voči zime, čím bol svojho času preslávený Stuart Pearce, obranca Nottinghamu Forest či West Hamu.

Bývalá hviezda Celticu pritom evidentne nepreháňa. Imunitu má závideniahodnú a v aktuálnom ročníku je stabilnou súčasťou zostavy Arsenalu. S tým sa už tešil zo zisku FA Cupu aj anglického Superpohára a ďalších úspechov sa vo svojich 23 rokoch nevie dočkať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora