Články - 29.01.2021 12:19

Nebol ešte pripravený a nevyužil posily. Fanúšikovia za Lampardom stoja

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Koniec Franka Lamparda na lavičke FC Chelsea, ako aj rýchly nástup náhradníka Thomasa Tuchela, je na Britských ostrovoch stále živo diskutovanou témou. Nespokojní sú predovšetkým fanúšikovia, podľa ktorých si klubová ikona zaslúžila viac času a dôvery. Koniec kouča priebežne ôsmeho tímu ligy síce má racionálny základ a vysvetliť sa dá hneď niekoľkými argumentami, priaznivci i tak stihli na viac spôsobov vyjadriť svoje rozhorčenie.

Viacerí anglickí komentátori sa domnievajú, že Lampard ešte ako tréner nebol na výzvu formátu Chelsea pripravený a mal o čosi dlhšie "zrieť" v Derby County alebo inom klube. The Blues chceli útočiť na titul, čomu zodpovedali aj 200-miliónové posily, z ktorých potenciálu bolo vyťažené pramálo. Werner strelil len štyri ligové góly, Havertz dostáva priemerne priestor len na 57 zápasových minút a optimálne to nie je ani so Ziyechom. Pri tom všetkom "Frankiemu" dopriali veľmi silnú pozíciu, ktorú podporil niekoľkými nepopulárnymi rozhodnutiami a narobil si v klube nepriateľov. To sa v tomto nemilosrdnom biznise otočilo proti nemu a jeho pozícia nakoniec nebola až taká pevná.

Počas posledného Lampardovho zápasu sa pritom na Stamford Bridge objavil plagát s nápisom "Dôverujeme Frankovi. Predtým, teraz, navždy!" Po pohárovom víťazstve nad Lutonom bol prepustený a fanúšikovia žiadajú, aby tento banner ostal vyvesený. Či im vyhovejú, je otázne. Vzťahy vedenia a fanklubu sa naštrbili protestami, ktoré minulý týždeň prebiehali pred štadiónom napriek celoštátnemu lockdownu. "Považujeme to za facku na líce. Ako fanúšikovia sme verili, že vyvesenie vlajky znamená, že Frank skutočne má podporu. To však nebola pravda," citujú stanovisko fanúšikov média.

Pred ligovým zápasom s Wolverhamptonom sa ulicami pred štadiónom rozložil hustý modrý dym a na bráne štadióna bola vyvesená vlajka "cirkus pokračuje". Tá má odkazovať na fakt, že nik na svete by neustál enormné očakávania vedenia klubu. Fanklub tvrdí, že Tuchela ako nového kouča stopercentne podporuje, avšak prepustenie Lamparda bolo veľmi zlým signálom a pokiaľ by bol plný štadión, chorály o ňom by sa určite niesli tribúnami. Podpísanie niekdajšieho ikonického záložníka vnímajú ako dlhodobý projekt, na ktorý však klub dodal nedostatok času.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora