Články - 02.02.2021 11:04

Namiesto predraženého beka druholigista. Rekord Maguira neohrozený

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Anglický futbalový Liverpool mal obrovský problém so zložením stredu obrany a cez víkend na West Ham vyrukoval už s jedenástou rôznou verziou stopérskej dvojice. Post zastával Jordan Henderson a Nathaniel Phillips. Jürgen Klopp bol pri početných absenciách nútený siahnuť na prestupový trh a keďže sa návrat Joela Matipa nekonal, rozhodnutie prišlo na poslednú chvíľu. Očakávalo sa preto, že The Reds divoko preplatia hráča, ktorý by inak za také peniaze nestál a zmobilizujú sa ešte na boj o titul.

Opak bol pravdou. Na Anfield Road prišli v posledný deň prestupového obdobia hneď dvaja zadáci, no nešlo o žiadne divoké sumy ani zvučné mená. Prvým z nich bol 25-ročný bek Ben Davies z Prestonu North End, ktorý údajne bol prestupovým cieľom Celticu Glasgow. Premier League v minulosti nikdy nehral a na konte má 129 štartov v League Championship a ďalšiu stovku v nižších ligách. V radoch druholigového tímu zo stredu tabuľky patril medzi opory. V liverpoolskej obrane dočasne pribudol aj mladík Ozan Kabak. Turecký reprezentant hosťuje zo Schalke 04.

Žiadne ohrozenie rekordu Harryho Maguira, najdrahšieho obrancu sveta, sa nekonalo. Liverpool má už bez toho vo svojich radoch zadáka, ktorého prestupová čiastka bola druhá najvyššia v histórii futbalu spomedzi hráčov na tomto poste. Kým Maguire sa v auguste 2019 sťahoval z Leicesteru do Manchestru United za 96 miliónov eur, Holanďan bol pri transfere zo Southamptonu na severozápad krajiny o jedenásť miliónov lacnejší. Pomyselnú päťčlennú tabuľku dopĺňa 79-miliónový Lucas Hednández, 77-miliónový Matthijs de Ligt a Aymeric Laporte, za ktorého dal Manchester City 65 miliónov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora