Články - 04.04.2021 16:27

Počas zápasu volali políciu. Dôvodom vyhrotený konflikt hráčov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadna divočina sa rozpútala počas anglického treťoligového zápasu medzi Sunderlandom a Oxfordom United. Vášne rozpútal útok na hosťujúceho brankára Jacka Stevensa, ktorý bol počas polčasovej prestávky napadnutý protihráčom. V tuneli bezprostredne po konci prvého dejstva sa strhol hromadný konflikt, ktorý sa nedarilo upokojiť rozhodcom ani usporiadateľom a zasahovať dokonca museli policajné zložky. Mal inkasovať úder hlavou, po ktorom Oxfordčania odmietali nastúpiť na zvyšok duelu.

Druhý polčas začal preto s oneskorením, dohral sa, no poznačený bol veľkou nervozitou a silnými emóciami. Činili sa najmä hostia. Tréner Karl Robinson bol vykázaný na tribúnu a onedlho dostal červenú kartu aj stredopoliar Mark Sykes. "Strhla sa mela, padlo zopár ostrých slov, čo sa však vo futbale občas stane. Jack kráčal za niekým, kto sa náhle otočil, schmatol ho a hlavičkoval mu do tváre. Všetci to videli. Ako naši hráči, tak aj ich," hneval sa po stretnutí kouč Oxfordu, ktorý však dodal, že nebude menovať konkrétnych ľudí.

Hostia zároveň apelujú na férové prešetrenie. Hralo sa na Stadium of Light, ktorý je v lige jedným z najlepších štadiónov a vybavený je toľkými kamerami, ako žiaden iný. Ako zázrakom však na žiadnom zábere nie je incident vidieť, pretože mali byť z nejakého dôvodu vypnuté. Sunderlandčania argumentujú tým, že doriešenie incidentu by mohlo byť na škodu veci pre súpera. Po prehre 1:3 boli Oxfordčania veľmi nervózni a mali chuť oplácať prvopolčasový incident.