Články - 03.07.2019 15:17

Pikantný súboj v Európskej lige. Slováci v Cracovii sa tešia na DAC

Zdroj: sita

Spomedzi súperov slovenských zástupcov v úvodných predkolách európskych futbalových pohárových súťaží 2019/2020 má vo svojom kádri legionárov "spod Tatier" iba poľská Cracovia Krakov. Tá sa v 1. predkole Európskej ligy stretne s úradujúcim fortunaligovým vicemajstrom FC DAC 1904 Dunajská Streda. V krakovskom mužstve pôsobia brankári Michal Peškovič a Lukáš Hroššo, obranca Michal Sipľak aj stredopoliar Milan Dimun. Kmeňovými hráčmi "pruhovaných" sú aj Jaroslav Mihalík a Tomáš Vestenický, ale ich budúcnosť v tomto klube je otázna.

Úvodné stretnutie spomenutej slovensko-poľskej konfrontácie sa uskutoční vo štvrtok 11. júla v dunajskostredskej MOL Aréne. Odveta je na programe o týždeň neskôr 18. júla v Krakove. "Určite to bude pre nás Slovákov špecificky zápas, keďže hráme proti slovenskému mužstvu. Všetci v tíme, nielen Slováci, sa už tešíme na tento duel," povedal Milan Dimun v rozhovore pre agentúru SITA.

Dvadsaťdvaročný Košičan priznal, že Cracovia sa na sezónu pripravuje na dvojtýždňovom sústredení v Slovinsku. "Môžeme si zmerať sily s kvalitnými európskymi súpermi ako napríklad Dinamo Záhreb, NK Maribor a FK Orenburg," pokračoval.

V dunajskostredskom mužstve v uplynulých rokoch hrával Dimunov niekdajší spoluhráč z Košíc Tomáš Huk, ktorý však pred niekoľkými dňami prestúpil do tímu poľského majstra Piast Gliwice. "Písali sme si po žrebe a tešili sme sa, že si zahráme proti sebe. Tomáš však neskôr prestúpil, tak som mu zablahoželal k prestupu a poprial všetko dobré v novom klube," dodal Dimun.

Práve po boku Huka si v minulosti zahral v jedinom zápase proti Dunajskej Strede, ktorý stihol absolvovať v slovenskej lige proti tomuto protivníkovi pred odchodom do Poľska. Ešte 18. apríla 2015 košické mužstvo remizovalo na Žitnom ostrove 1:1. "Spomínam si na to. Bolo to ešte na starom štadióne. Teraz to však bude o niečo inom. Zápas bude v peknej novej aréne a myslím si, že aj pred zaplneným hľadiskom a peknou diváckou kulisou," poznamenal niekdajší slovenský reprezentant do 21 rokov.

Cracovia sa v pohárovej Európe predstaví iba štvrtýkrát v histórii a po dvojročnej prestávke. V Krakove veria, že v ďalších sezónach to bude pravidelnejší jav. "Všetci v klube veríme, že budeme hrávať v Ekstraklase o popredné priečky, čo nám zaručí európske poháre. Momentálne sa však sústredíme na Dunajskú Stredu a veríme, že to dotiahneme v tohtosezónnej Európskej lige čo najďalej. Keď dodržíme taktické pokyny, tak sme schopní cez Dunajskú Stredu postúpiť. Určite to bude náročný dvojzápas. Urobíme však všetko pre to, aby sme postúpili," zakončil Milan Dimun.