Články - 31.07.2019 15:21

DAC chce napodobniť žilinský počin spred 58 rokov

Zdroj: sita

Slovenské futbalové kluby Spartak Trnava aj FC DAC 1904 Dunajská Streda sú pred štvrtkovými odvetnými zápasmi 2. predkola Európskej ligy 2019/2020 v náročnej situácii. Napriek prehrám v minulotýždňových úvodných vystúpeniach však túžia reparáty zvládnuť úspešnejšie a sprevádzať majstrovský ŠK Slovan Bratislava v treťom kvalifikačnom kole kontinentálneho pohára číslo dva.

Futbalisti zo Žitného ostrova musia v Aténach po domácej prehre s Atromitosom (1:2) aspoň dvakrát skórovať. Mužstvo trénera Petra Hyballu prenikne do ďalšieho predkola iba v prípade, ak predvedie vyššiu efektivitu ako v zápase proti tomuto tímu pred vlastnými fanúšikmi.

Dunajskostredčania sa na gréckeho protivníka naladili nedeľňajším vysokým víťazstvom nad nováčikom Fortuna ligy z Pohronia (5:1). Dvomi gólmi sa pod to podpísal maďarský stredopoliar Kristopher Vida, ktorý dúfa, že tímu "pušný prach" nezvlhol cestou za súperom do Grécka. "Výsledok pôsobí pozitívne na naše sebavedomie. Dodáva nám veľkú sebadôveru. Ukázali sme, že dokážeme strieľať góly. Aj vo štvrtok by sme chceli dať dva, tri, možno štyri góly, ktoré by nám zabezpečili postup," uviedol na klubovom webe 24-ročný rodák z Budapešti.

Slovenský zástupca sa v pohárovej Európe predstaví v Grécku po desiaty raz. Dosiaľ jediné víťazstvo v tejto krajine zaznamenala Žilina. Bolo to ešte pred 58 rokmi - v 1. kole Pohára víťazov pohárov 1961/1962, keď na ihrisku Olympiakosu Pireus triumfovala 3:2. Takýto výsledok by teraz Dunajskostredčanov posunul do 3. predkola. Historická štatistika slovenských tímov v zápasoch na aténskej pôde (1-1-5) je však proti nim. "Pevne verím, že postúpime. Máme na nich. Všetko bude o prvom góle. Pokiaľ ho dáme my, som presvedčený, že postúpime. Na ihrisku necháme všetko," podotkol krídelník DAC Lukáš Čmelík.