Články - 03.08.2019 17:09

Rozhodcu v Európskej lige zostrelil delobuch. Duel nedopískal

Zdroj: huste.tv/youtube

V európskych predkolách sa často dostáva k slovu disciplinárna komisia, ktorá rieši nevhodné správanie fanúšikov niektorých klubov. Napriek tomu, v súboji rumunskej Craiovy a maďarského Honvédu boli prekročené aj tieto hranice. Dramatický priebeh odvety sa v podobe nervóznych prejavov preniesol aj na tribúnu a odniesol si to hlavný arbiter Arnold Hunter.

Prvý vzájomný zápas priniesol v Budapešti nerozhodný výsledok a rovnaké skóre platilo po deväťdesiatich minútach aj na juhu Nemecka. Pribúdali kontroverzie a len počas predĺženia musel severoírsky rozhodca rozdať päť žltých kariet. Pred jeho koncom však k nemu odzadu priletel delobuch, vybuchol uňho a Hunter sa zrútil k zemi. Ani zásah zdravotníkov na štadióne nestačil a naložený tak bol do sanitky, ktorá ho previezla do nemocnice.

V danej chvíli bolo zrejmé, že Craiovu neminie tvrdý trest a hrozil dokonca aj predčasný koniec stretnutia. Druhý scenár sa nenaplnil a zvyšok dopískal štvrtý rozhodca. V podstate šlo len o záverečné dve minúty predĺženia a po nich penalty. Pevnejšie nervy ukázala domáca Craiova, na ktorej strane uspeli všetci traja exekútori. Honvédu zlyhali hneď traja zo štyroch zakončovateľov. V ďalšom predkole čaká Rumunov AEK Atény, na tribúne by tak mohlo byť opäť horúco, hoci tie rumunské pravdepodobne ostanú zatvorené.